ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Biotechnologia & Biznes

Wydziałowa Rada Samorządu Studentów Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego wraz ze Studenckim Kołem Naukowym Biotechnologów Przybysz zaprasza na ogólnopolską konferencję Biotechnologia&Biznes, która odbędzie się w dniach 6-7 marca 2009 we Wrocławiu.

Biotechnologia jest jedną z trzech - obok informatyki i telekomunikacji - najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin gospodarki w XXI wieku.

Planujesz swoją karierę zawodową po studiach? Zastanawiasz się nad wykorzystaniem wiedzy biotechnologicznej w biznesie? Masz wiele pomysłów? Chciałbyś dowiedzieć się o sposobach na ich realizację? Szukasz informacji na temat szans, które oferuje branża biotechnologiczna w Polsce, o procesie transferu wiedzy do gospodarki?Chciałbyś założyć własną firmę biotechnologiczną, a może współpracować z istniejącymi? Weź udział w konferencji Biotechnologia&Biznes !

Wrocław to miasto dynamicznego rozwoju, które ma stać się integralną częścią Wspólnoty Wiedzy i Innowacji EIT. Jest miejscem spotkań ludzi biznesu, kultury i nauki, uniwersytecką metropolią, która na niespotykaną w Polsce skalę przyciąga zagranicznych inwestorów.

Konferencja przeznaczona jest dla studentów biotechnologii, kierunków pokrewnych i innych interesujących się komercjalizacją badań naukowych, bioinnowacjami w branży biotechnologicznej.

W trakcie konferencji uczestnicy zapoznają się z wpływem biotechnologii na rozwój gospodarki XXI wieku, terapiami fagowymi, finansowaniem start-upów biotechnologicznych, rolą ochrony patentowej w komercjalizacji wyników badań, zastosowaniem patentów naukowych w przemyśle, modyfikacjami lnu umożliwiającymi tworzenie biodegradowalnego plastiku, nowoczesnych opatrunków wspomagających leczenie. Wykłady poprowadzą przedstawiciele wrocławskiego środowiska naukowego.

Wśród prelegentów organizowanej konferencji Biznes & Biotechnologia znajdą się zarówno przedstawiciele środowiska naukowego, jak i specjaliści związani z transferem wiedzy w dziedzinie biotechnologii. Wystąpią m.in.:

* Grzegorz Gromada: Finansowanie rozwoju start-upów biotechnologicznych
* Rafał Witek: Rola ochrony patentowej w komercjalizacji wyników badań
* dr hab. Marcin Łukaszewicz: Od pomysłu do przemysłu
* prof. Jan Szopa-Skórkowski: Biotechnologia lnu

Ponadto wykład inauguracyjny dotyczący projektu EIT+, wystąpią także przedstawiciele firm związanych z biotechnologią.

Koszt uczestnictwa: 60 zł. Opłata konferencyjna zawiera nocleg, śniadanie, obiad, kolację materiały konferencyjne, udział w imprezie integracyjnej.

Organizator:
Wydziałowa Rada Samorządu Studentów
Studenckie Koło Naukowe Biotechnologów Przybysz

Patronat honorowy:
Prorektor Uniwersytetu Wrocławskiego ds. Studenckich - Prof. dr hab. Teresa Łoś-Nowak
Dziekan Wydziału Biotechnologii na Uniwersytecie Wrocławskim - Prof. dr hab. Jacek Otlewski

Serdecznie zapraszamy studentów z całej Polski do wzięcia udziału w konferencji. Szczegóły na stronie internetowej: www.biotechnologia-biznes.pl

Plan konferencji

Piątek, 6 marca 2009

8.00-10.00 Kwaterowanie uczestników
10.30-11.40 Uroczyste otwarcie konferencji. Wykład inauguracyjny: Czy biotechnologia
będzie miała decydujący wpływ na rozwój gospodarki XXI wieku?
11.55-12.35 Terapie fagowe
12.50-13.20 Finansowanie rozwoju start-upów biotechnologicznych
13.35-14.20 Rola ochrony patentowej w komercjalizacji wyników bada
14.35-16.00 Przerwa obiadowa
16.00-16.45 Od pomysłu do przemysłu

Sobota, 7 marca 2009

9.00-9.45 Śniadanie
10.00-10.45 Wrocławskie instytucje zajmujące się przepływem wiedzy i technologii pomiędzy jednostkami naukowymi, a przedsiębiorcami.
11.00-11.45 firma Chemwik
12.00-12.30 Przerwa kawowa
12.30-13.15 Biotechnologia lnu - prof. Jan Szopa-Skórkowski
13.30-14.15 Panel dyskusyjny - podsumowanie konferencji

---
Serwis BioTechnolog.pl jest patronem medialnym konferencji Biotechnologia & Biznes.