ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

CITTRU: Lawina pomysłów na biznes

Nabór do I edycji projektu Szkoła Przedsiębiorczości UJ - Innowacje i biznes - zakończony. Przeszło 300 osób zgłosiło chęć udziału deklarując jednocześnie gotowość do założenia własnej innowacyjnej firmy na terenie Małopolski.

Projekt cieszy się ogromnym zainteresowanie - informuje koordynator projektu Piotr Gębalski - setki telefonów, pełne skrzynki mailowe, wizyty kandydatów w biurze - to harmonogram pracy każdego dnia rekrutacji. A efekt? Kilkadziesiąt różnorodnych pod względem branży, często niezwykle interesujących i innowacyjnych pomysłów na biznes. Wdrożenie nowatorskiego urządzenia do kompleksowej obsługi obiektów basenowych, centrum edukacyjno - terapeutyczne Integracji Sensorycznej, firma budowlana wprowadzająca unikatowy system monitorowania prac, firma produkująca planszowe gry rozwojowe czy też firma realizująca marketingowe badania etnograficzne – to tylko niektóre z przedstawionych przez kandydatów koncepcji.

Wybór kilkunastu najciekawszych był dość trudny. Rekrutacja podzielona została na dwa etapy. Nadesłane formularze zgłoszeniowe do I etapu rekrutacji, poddane ocenie formalnej pozwoliły wyłonić 80 osobową grupę kandydatów zakwalifikowanych do kolejnego, II etapu, w którym komisja rekrutacyjna składająca się z  ekspertów - praktyków biznesu oraz przedstawicieli koordynatorów projektu po przeprowadzeniu rozmowy kwalifikacyjnej - z każdą z zakwalifikowanych osób - wybrała ostatecznie 36 uczestników I edycji projektu „Szkoła Przedsiębiorczości UJ - Innowacje i biznes”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (działanie 6.2.).

Przed wybranymi uczestnikami: cykl szkoleń, spotkań z doradcami, przygotowanie biznesplanu i wreszcie najtrudniejsze zadanie publiczna prezentacja  własnego pomysłu na firmę w ramach konkursu na biznes plan. Dwanaście najlepszych (w każdej z edycji projektu) ma szansę na dotacje do 40 000 zł na założenie firmy oraz wsparcie finansowo - doradcze przez pół roku jej istnienia.

Koordynatorzy projektu: Wszechnica UJ i Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu (CITTRU) zapraszają studentów, absolwentów uczelni wyższych (wiek do 35 roku życia) posiadających innowacyjny pomysł na własną firmę do udziału w kolejnej II edycji „Szkoły Przedsiębiorczości UJ – Innowacje i biznes”.

Rekrutacja rusza już 9 lutego 2009. Wszelkie informacje o rekrutacji i projekcie znaleźć można na stronie internetowej www.szkolaprzedsiebiorczosci.uj.edu.pl