ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

EUROBIOTECH 2008

eurobiotech 2008Central European Congress of Life Sciences EUROBIOTECH 2008 zostania zorganizowany w 17-19 października 2008. Tematem przewodnim kongresu będzie tzw. czerwona biotechnologia, czyli tematy związane z biotechnologią medyczną i farmaceutyczną, biofarmacją, biomateriałami i żywieniem.

Kongres organizowany będzie wspólnie przez Polską Federację Biotechnologii, Uniwersytet Jagielloński - Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii oraz Collegium Medicum, Akademię Rolniczą w Krakowie, oraz Targi w Krakowie sp. z o.o. Do współpracy przyłączyło się również Jagiellońskie Centrum Innowacji oraz Krakowski Klaster Life Science.

W kwietniu 2007 roku, odbyła się w Krakowie I Międzynarodowa Konferencja i Targi Biotechnologia w Rolnictwie EUROBIOTECH 2007. Konferencja ta okazała się sporym sukcesem – wzięło w niej udział prawie 400 uczestników z kraju i zagranicy oraz 30 firm z branży biotechnologicznej. Mając na uwadze powodzenie pierwszej edycji oraz coraz większe zainteresowanie tematem w kraju i na świecie organizatorzy postanowili ten projekt rozwijać.

Do współpracy chcemy włączyć najważniejsze ośrodki biotechnologiczne z Europy Środkowej i stworzyć prawdziwą platformę spotkań z partnerami z innych krajów. Swój aktywny udział w imprezie zapowiedziała Słowacka Akademia Nauk oraz środowiska biotechnologiczne z Czech, Litwy i Ukrainy.

W naszym zamyśle Kongres będzie połączeniem naukowych wykładów i prezentacji z biznesem. W wystawie towarzyszącej, oprócz firm z sektora „biotech”, wezmą również udział firmy patentowe, firmy doradcze, fundusze inwestycyjne. Naukowym wykładom towarzyszyć będą również panele dyskusyjne, spotkania i warsztaty biznesowe.

Tematy dyskutowane w trakcie Kongresu i Targów skupione będą w 7 panelach :
- Biotechnologia Medyczna
- Biotechnologia Farmaceutyczna
- Jedzenie dla życia- Nutrigenomika
- Biomateriały
- Biotechnologia Zwierząt
- Prawa Własności Intelektualnej i Czerwona Biotechnologia
- Finansowanie badań naukowych ze źródeł prywatnych

Zapraszamy do Krakowa. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie www.biotechnologia.krakow.pl