Forum BioTechnolog.pl

BioTechnolog.pl - Regulamin Serwisu BioTechnolog.pl

§1. Postanowienia ogólne

 1. Regulamin obejmuje zasady korzystania z konta Serwisu Biotechnolog.pl (łącznie z Forum BioTechnolog.pl).
 2. Użytkownik rejestrując konto w Serwisie BioTechnolog.pl uzyskuje możliwość korzystania z elementów Serwisu BioTechnolog.pl, które wymagają zalogowania.
 3. System logowania w Serwisie BioTechnolog.pl jest zintegrowany. Zarejestrowane konto pozwala na logowanie się za pomocą tych samych danych do każdego elementu Serwisu BioTechnolog.pl, który wymagającego logowania (np. Forum, Aktówka).

§2. Rejestracja Konta

 1. Rejestracja konta w serwisie jest bezpłatna.
 2. Zarejestrować konto można każdy, kto akceptuje Regulamin Serwisu BioTechnolog.pl oraz poprawnie przejdzie proces rejestracji, co wiąże się z wybraniem wolnej nazwy użytkownika, ustanowieniu hasła i podaniem aktywnego adresu e-mail, na który zostanie przesłana wiadomość z kluczem aktywacyjnym konta.
 3. W momencie rejestracji konta są nieaktywne. Konieczna jest ich aktywacja poprzez kliknięcie w klucz aktywacyjny wysłany na podany podczas rejestracji adres e-mail.
 4. Nieaktywowane konta, tj. nie potwierdzone kliknięciem w klucz aktywacyjny wysyłany na adres e-mail podczas rejestracji, będą usuwane po upływie 3 miesięcy od daty rejestracji.
 5. Wybrana nazwa użytkownika nie może być wulgarna, ani obraźliwa.
 6. Dane podane przy rejestracji (szczególnie adres e-mail) nie są wykorzystywane przez Serwis BioTechnolog.pl w jakichkolwiek celach (szczególnie do rozsyłania nie zamówionych wiadomości reklamowych, tzw. spamu). Nie są przekazywane osobom trzecim. W szczególnych przypadkach mogą być użyte do kontaktu z konkretnym użytkownikiem, np. do wysłania ostrzeżenie w w przypadku łamania przez niego regulaminu.
 7. Jedna osoba może zarejestrować i korzystać tylko z jednego konta użytkownika.
 8. Zarejestrowana nazwa użytkownika jest unikalna, i nie może być zmieniana. Adres e-mail oraz hasło może zostać swobodnie zmieniane przez danego użytkownika, po wcześniejszym zalogowaniu się w serwisie.
 9. Na życzenie użytkownika jego konto może zostać zablokowane.
 10. Zabroniona jest rejestracja konta wyłącznie z zamiarem promocji stron, do których adresy zostały podane w Profilu użytkownika (strona www i podpis na forum).

§3. Dane w Profilu Użytkownika

 1. Każdy użytkownik w swoim Profilu użytkownika może podać szczegółowe informacje nt. swojej osoby, jak: strona www, podpis (sygnaturka) na forum, zainteresowania, studia biotechnologiczne, preferencje na forum, emblemat.
 2. Informacje te nie są wymagane do korzystania z Serwisu BioTechnolog.pl, ale ich podanie bardzo ułatwia komunikację z innymi użytkownikami Serwisu BioTechnolog.pl, szczególnie na Forum.
 3. Dane Profilu mogą być swobodnie zmienione przez użytkownika, po wcześniejszym zalogowaniu się w Serwisie BioTechnolog.pl.
 4. Informacje zawarte w Profilu nie mogą być wulgarne, ani obraźliwe. Zabronione jest podawanie adresu strony www do stron niezgodny z polskim prawem (pornografia, rasizm, itp.), powodującymi błędy przeglądarki, reklamujących strony łamiące prawo, wulgarne, itp.

§4. Korzystanie z Forum BioTechnolog.pl

 1. Przed założeniem nowego tematu (wątku), lub zadania pytania sprawdź czy wcześniej nikt tego już nie zrobił. Użyj do tego wyszukiwarki forum, lub skorzystaj z mapy konkretnego działu forum.
 2. Należy zakładać tematy (wątki) w odpowiednim dziale. Szczególnie należy unikać zakładania tych samych, lub bardzo podobnych tematów, w kilku działach forum.
 3. Tytułuj odpowiednio zakładane tematy (wątki). Tytuł powinien możliwie wyczerpująco wskazywać na treść tematu (wątku). Szczególnie należy unikać tytułów typu: pomocy, mały problem, kto pomoże?, napiszcie jak coś wiecie więcej, itp.
 4. Nie zakładaj po kilku dniach tego samego tematu (wątku) - forum jest małe, tematy są długo widoczne na pierwszej stronie danego działu, jak nikt nie odpowiada to najprawdopodobniej nikt z użytkowników nie zna odpowiedzi i powtórzenie tematu nic nie pomoże. Także nie "podbijaj" tematu.
 5. NIE PISZ wielkimi literami, zarówno w treści postów, jak i tytule tematu (wątku).
 6. Nie używaj bez uzasadnienie, a szczególnie unikaj wielokrotnych powtórzeń znaków specjalnych (?,!,#,@, itp.), oraz emotikonek (buziek). Szczególnie w tytułach.
 7. Staraj się pisać poprawnie pod względem stylistycznym oraz ortograficznym, używaj polskich znaków, nie rób literówek. Rażące błędy ortograficzne to zwykłe niedbalstwo. Nie pisz młodzieżowym slangiem. Możesz zmienić swój post klikając na ikonkę "Zmień".
 8. Nie obrażaj innych użytkowników, nie daj się sprowokować, "nie karmij trolla", nie pisz obraźliwie, nie bądź wulgarny, zachowaj kulturę.
 9. Nie zamieszczaj na Forum odnośników od innych stron www nie związanych z tematem dyskusji, nie spamuj.

§5. Postanowienia końcowe

 1. Każdy użytkownik zobowiązany jest do przestrzegania Regulamin Serwisu BioTechnolog.pl.
 2. Rejestrując się i korzystając z Serwisu BioTechnolog.pl po zalogowaniu oznajmiasz, że akceptujesz Regulamin Serwisu BioTechnolog.pl i zobowiązujesz się do jego przestrzegania.
 3. W przypadku naruszenia punktów Regulamin Serwisu BioTechnolog.pl konto użytkownika może zostać tymczasowo lub stale zablokowane, lub usunięte, z poinformowaniem na adres e-mail podany w Profilu użytkownika.
 4. Serwis BioTechnolog.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w Regulaminie Serwisu BioTechnolog.pl. Wszelkie zmiany stają się obowiązujące w momencie ich opublikowania na tej stronie.
 5. Regulamin obowiązuje od 2 listopada 2006 roku.

Informacje dodatkowe nt Warunków Rejestracji na Forum BioTechnolog.pl


Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego postu na tym forum wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności.

Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

Skrypt tego forum wykorzystuje cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze. Te cookies nie zawierają żadnych informacji, które podałeś i służą jedynie ułatwieniu korzystania z forum. Adres email jest wykorzystywany jedynie dla potwierdzenia podanych informacji oraz hasła (i dla przesłania nowego hasła, gdybyś zapomniał stare).

Klikając w poniższy link, kontynuując rejestrację, zgadzasz się na te warunki.

Nie zgadzam się na te warunki

W przypadku problemów z rejestracją, pytań, uwag proszę o kontakt pod adres: forum@biotechnolog.pl