Twój login
Twoje hasło

Gdzie studiujesz?
Komentarze studiów biotechnologicznych.
Skomentuj swoją biotechnologię ;o)

Weterynaria i biotechnologia - co wybrać?

WydrukujDo druku  !!! 
Odpowiedz  Forum BioTechnolog.pl » Przed studiami biotechnologicznymi
Autor Wiadomość
nancy

Studia: Biotechnologia UWM Olsztyn

nancy
Wysłany: 16.08.2007, 15:39:26

Słuchajcie mam ogromny dulemat Smile
Dostałam sie na wete i biotechnologie... I nie wiem co mam wybrac... Obydwa zawody wydaja mi sie interesujace, obydwa chcialam stuydiowac i potem w ich fachu pracować...
Dodam ze jek poiszłabym na biotechnologie starałabym sie ciagnac 2 kierunek na ktorym obecnie jestem bioinzynieria zwierząt... Prosze o wasze opinnie co jest zawodem bardziej" gwarantowanym"... i co wybralibyscie na moim miejscu...
Serdecznie dziekuje z gory
pozdrawiam
mikroos

Studia: Biotechnologia UM Poznań

mikroos
Wysłany: 16.08.2007, 15:53:05

Po weterynarii możesz uruchomić własną praktykę. Po biotech uruchomienie własnego biznesu byłoby stanowczo za drogie. W związku z tym możesz po wecie sama sobie zagwarantować miejsce pracy. pzdr Smile
Włóczykij

Studia: Biotechnologia AR Kraków

Włóczykij
Wysłany: 17.08.2007, 11:38:43

Jak kolega wcześniej wspomniał, weterynaria już się dobrze ugruntowała w Polsce i chyba będzie ciut łatwiej, jeżeli za 5 lat nie będzie boomu biotechnologicznego Wink

Ale prawda jest taka, że jak jesteś w czymś dobra to poradzisz sobie w obu dziedzinach również po studiach, więc wybierz to co Cię bardziej pociąga. Co do biotechnologi duże znaczenia ma uczelnia oferująca dany kierunek i możliwe potem spec.

Pozdrawiam
espe

Studia: jestem absolwentem biotechnologii

espe
Wysłany: 17.08.2007, 18:56:12

Włóczykij napisał:

Co do biotechnologi duże znaczenia ma uczelnia oferująca dany kierunek i możliwe potem spec.

Pozdrawiam

Chyba jeszcze studiujesz że piszesz takie rzeczy. Włącz dowolny portal z pracami i zobacz ile pracy jest dla biotechnologów.

Do Nancy:

Idź na wet. i nawet nie zastanawiaj się nad biotechnologią. Kończysz wet. masz konkretny zawód, i możliwości pracy. Powodzenia.

Pzdr.
Włóczykij

Studia: Biotechnologia AR Kraków

Włóczykij
Wysłany: 17.08.2007, 19:14:39

espe napisał:

Włącz dowolny portal z pracami i zobacz ile pracy jest dla biotechnologów.
Pzdr.

To miałem namyśli, ale po niektórych spec. jest ciut łatwiej potem powiedziałbym.

BTW Studia dopiero zaczynam, więc masz racje, pracy jeszcze nie szukałem dla mojego zawodu Smile
mikroos

mikroos
Wysłany: 17.08.2007, 19:26:40

Wybacz, espe, że napiszę to tak wprost... Broń Boże to żaden osobisty atak - ale skoro tak Ci źle z wykształceniem, które masz, to po co właściwie szedłeś na te studia? Przejechałeś się na wielkich nadziejach, czy już zaczynając nie oczekiwałeś niczego szczególnego? strasznie mnie to ciekawi, bo już któryś raz na forum piszesz o biotechnologii - delikatnie mówiąc - ze sporym dystansem...
espe

espe
Wysłany: 18.08.2007, 10:19:01

mikroos napisał:

Wybacz, espe, że napiszę to tak wprost... Broń Boże to żaden osobisty atak - ale skoro tak Ci źle z wykształceniem, które masz, to po co właściwie szedłeś na te studia? Przejechałeś się na wielkich nadziejach, czy już zaczynając nie oczekiwałeś niczego szczególnego? strasznie mnie to ciekawi, bo już któryś raz na forum piszesz o biotechnologii - delikatnie mówiąc - ze sporym dystansem...

Nie odbieram tego jako atak i już ci odpowiadam. Gdy wybierałem studia modne były marketingi i informatyki i inne takie. Ja osobiście bardziej interesowałem się biologią. No i wydawało mi się że skoro wszyscy idą na tą informatykę to i tak nie będzie po niej pracy bo będzie ogrom absolwentów. A wybrałem biotechnologię bo miałem nadzieję że to przyszłość, i tak powinno wybierać się kierunek studiów. Włączałem portale w UK, US i innych cywilizowanych krajach i widziałem ogrom ofert dla biotechnologów. Wydawało mi się że fakt, obecnie w Polsce pracy nie ma, ale za 5, 6 lat sytuacja się zmieni. 5, 6 lat minęło ale sytuacja się nie zmieniła, lub zmieniła na gorsze. Jedyna zmiana na lepsze to otwarte granice do UK i innych krajów. A piszę z dystansem bo gdy byłem na studiach miałem też takie fajne plany jak pewnie większość z was:

- praca dla najlepszych i tak będzie
- ważne aby mieć praktykę i doświadczenie
- będę robił to co lubię
- kończę dobrą uczelnie więc będzie ok
- będę ciężko pracował ale za klika lat...

I przyznam że nawet na 4 i 5 roku jeszcze miałem nadzieję że lada dzień będzie coś lepiej. No ale studia jak wszystko mijają i pojawia się zderzenie z rzeczywistością. I się okazuje że do laboratorium w jakichś państwowych instytucjach to już mają panią „Krysię” która pracuje tam 20 lat, centrów badawczych jak nie był tak u nas nie ma bo firmy u nas tylko sprzedają produkty (fakt pojawiły się nieliczne) i jedyna praca po której możesz liczyć na więcej niż 2000zł na rękę to przedstawiciel medyczny, który z wykształceniem nie ma nic wspólnego a z tobą pracują ludzie po politologii AWF i wszystkich innych kierunkach.

Także do samej biotechnologii nic nie mam. Uważam że jest to świetny kierunek, i bardzo ciekawy. Studia były bardzo ciekawe i dowiedziałem się dużo ciekawych rzeczy. Ale w naszym kraju jest to raczej hobby bo rodziny pracując w zawodzie raczej nie utrzymasz.

Pozdrawiam.
mikroos

mikroos
Wysłany: 18.08.2007, 10:31:04

A próbowałeś za granicą szukać pracy, czy po prostu uznałeś, że miejsce dla Ciebie jest w Polsce?
espe

espe
Wysłany: 18.08.2007, 11:05:21

mikroos napisał:

A próbowałeś za granicą szukać pracy, czy po prostu uznałeś, że miejsce dla Ciebie jest w Polsce?

Tak próbowałem, i na proste prace laboratoryjne całkiem łatwo się załapać, może później można awansować. Kilka razy dzwonili nawet na telefon do Polski więc im też zależy. Jednak ostatecznie trzeba być na miejscu bo pracodawca chce chociaż zobaczyć kogo zatrudnia. Ale miałem nadzieję że nie będę musiał opuszczać kraju który mi dał wykształcenie. No ale już jestem bliski decyzji wyjazdu i przeglądam w których miastach będzie najwięcej ofert i możliwie mało rodaków. A to z tego względu że w czasie studiów 4 miesiące byłem w USA i wiem że za granicą od rodaków lepiej się trzymać z daleka.

Pozdrawiam.
andriey

andriey
Wysłany: 20.08.2007, 06:51:32

Cytat:

Gdy wybierałem studia modne były marketingi i informatyki i inne takie. Ja osobiście bardziej interesowałem się biologią. No i wydawało mi się że skoro wszyscy idą na tą informatykę to i tak nie będzie po niej pracy bo będzie ogrom absolwentów.

To podobnie jaj ja:)

Cytat:

Ale w naszym kraju jest to raczej hobby bo rodziny pracując w zawodzie raczej nie utrzymasz.

I tu tez Cię musze poprzeć troche inaczej myśli się na studiach, a inne priorytety ma się po ich ukończeniu - zmiana stanu cywilnego, założenie rodziny itp.
Będe powtarzał, że obecnym studentą znaleźć prace bedzie jeszcze trudniej ponieważ Btch jest na coraz to większej ilośći uczelni. przypuszczam że biotechnologię kończy teraz co roku z 3000 osób aby znaleźli zatrudnienie powinno powstawać co roku około 750 nowych miejsc pracy Smile
a jak jest to wszyscy wiemy
Wetmedyk

Studia: studiuję inny kierunek niż biotechnologia

Wetmedyk
Wysłany: 04.09.2007, 13:57:33

Mogę powiedziec że miałem podobną sytuację dostałem się na wet i biotechnologie. Ciężko było podjąc decyzję bo niby biotechnologia to zawód przyszłości ciekawa i można dostac fajną pracę ale koniec końcem wybrałem weterynarie. Do biotechnologi zniechęciły mnie opinie absolwentów i znajomych biotechnologów że pracy nie ma jak narazie by zatrudnic taką ilośc absolwentów tego kierunku a jeżeli jest to za marne pieniadze i jako przedstawiciel medyczny. I fakt faktem uczelni biotechnologicznych jest bardzo dużo a polska biotechnologia jak stała tak stoi i mineło nastepne kilka lat i nic się nie dzieje. Więc ja osobiście radził bym weterynarię, pewnie biotechnologia się rozwinie ale nie wiadomo za ile lat może dopiero za 10 albo więcej więc moim zdaniem warto wybrac zawód po którym na brak pracy narzekac nie bedziesz czyli weterynarie. Tutaj też możesz pracowac jako przedstawiciel medyczny a jak bedziesz chciała to wyjechac za granice też możesz i w kraju jest praca. Po drugie weterynaria ma już ugruntowaną pozycję a biorąc pod uwagę że ludzie coraz bardziej dbaja o zwierzęta i unia narzuca pwene reguły to myśle że z weterynarią bedzie coraz lepiej. I wtym zawodzie na zatrudnienie liczyc nie musisz bo zakładasz własną lecznice i coś zarabiasz. Oczywiście nie twierdzę że po weterynarii jest kolorowo ale pracę za 1600 zł znajdziesz spokojnie i czym dalej tym masz szanse na wyższe zarobki. Jedyne nad czym się musisz zastanowic to to czy masz naturę do tego zawodu bo nie każdy sie nadaje. Mysle że biotech prześcignie w końcu weterynarie ale trzeba patrzec trochę na czasy teraźniejsze bo może to nastąpic dopiero np za 20 lat i wtedy mogiła. Warto wybrac to co się lubi bo myśle że jak sie zaprzesz to i po biotechu pracę znajdziesz
peter

peter
Wysłany: 05.06.2008, 14:43:39

Witam nie jestem jeszcze studentem, mam dylemat co do mojej dalszej przyszłości a mianowicie również nie wiem jaki kierunek studiów wybrac jednakże prosiłbym was o jakieś linki lub informacje odnośnie pracy weterynarza i biotechnologa. Bardzo chciałbym byc weterynarzem ale czy jest realne zarabiac godziwe pieniądze w tym zawodzie tuż po studiach np we Wrocławiu ??? Jakie są moje perspektywy??? Jaką uczelnie polecacie ??? Ja myślałem coś o Akademii przyrodniczej we Wrocławiu.
Dudek

Dudek
Wysłany: 05.06.2008, 22:51:20

Najlepsze uczelnie w Polsce co mają wete to ta czwórka: UWM Olsztyn, SGGW, UP Lublin i UP Wrocław (bo tyle tylko ich w Polsce jest oczywiście). Przynajmniej kończąc wet nie będziesz jednym z milionów absolwentów tego kierunku na rynku pracy Wink
Odpowiedz  Forum BioTechnolog.pl » Przed studiami biotechnologicznymi
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1
Skocz do:  
Copyright © 2004-2007 BioTechnolog.pl. Powered by phpBB © phpBB Group.