Jaki mikroskop do oceniania nasienia?

Odpowiedz  Forum BioTechnolog.pl » Laboratorium
Autor Wiadomość
EVI
Wysłany: 05.01.2010, 22:16:17
Witam!
Chciałam wiedzieć jaki polecilibyście mikroskop do badania nasienia (różnych zwierzą), chcę poćwiczyć pracę z mikroskopem ponieważ w mojej szkole sprzęt był dość stary. Powiem szczerze, że nie znam się zbytnio na tych sprzętach.

Wiem żen niektóre firmy proponują całe zestawy ale wydaje mi się że jak skompletuję osobno to będzie taniej.
Szukam sprzętu w miarę profesjonalnego ale nie wyjątkowo drogiego. Na pewno przyda mi się to jeszcze w przyszłości bo mam zamiar kontynuować naukę w tym kierunku.
Mikroskop powinien mieć oczywiście możliwość podłączenia do komputera, (raczej nie podobają mi się te z własnym ekranem LCD), do niego chciała bym płytkę grzewczą (no bo plemniki muszą żyć) oraz sprzęt mikromanipulacyjny (to jedna z technik które chcę opanować-potrzeba mi doświadczenia a nie mam prawie w ogóle praktyki). Być może w przyszłości chciała bym rozbudować mikroskop w innym kierunku dlatego musi być w miarę uniwersalny.

Wiem, że to może dużo jak na początek ale chcę wskoczyć od razu na głęboką wodę Very Happy

Na co powinnam zwrócić uwagę przy zakupie?
Słyszałam, że powiększenie jakie jest w opisie producenta nie zawsze jest prawdziwe, więc jak to zweryfikować? Jakie powiększenie powinnam wybrać?

Będę wdzięczna za rady i doświadczenia.

Strona 1 z 1