Gdzie studiować?

Odpowiedz  Forum BioTechnolog.pl » Przed studiami biotechnologicznymi
Autor Wiadomość
owcuska
Wysłany: 03.08.2011, 02:28:45
Witam. Rolling Eyes

W przyszłym roku startuję w klasie maturalnej o profilu b-ch, chciałabym zdawać na biotechnologię.

Interesuje mnie biotechnologia molekularna, genetyczna, leków, farmaceutyczna, histologia, ogólnie medyczna - coś z badaniem człowieka a nie roślin. Więcej biologii i chemii, mniej np informatyki.
Ponadto rozważałam raczej politechnikę, bo mgr. inż. może mieć łatwiej w przyszłości niż sam mgr., ale to zależy od tego co by mnie czekało, bo chciałabym siedzieć w laboratorium przy mikroskopie, robić badania, szukać leków, etc, a nie zajmować się sprzętem czy nawozami.

Myślałam o Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Akademii w Poznaniu, ale nie wiem co jeszcze jest dobre. Możecie mi coś polecić/do czegoś mnie zniechęcić? Macie jakieś wyrobione opinie na ten temat? Rolling Eyes

valparen
Wysłany: 03.08.2011, 10:13:11
Cytat:

Interesuje mnie biotechnologia molekularna, genetyczna, leków, farmaceutyczna, histologia, ogólnie medyczna - coś z badaniem człowieka a nie roślin

Cytat:

Ponadto rozważałam raczej politechnikę, bo mgr. inż. może mieć łatwiej w przyszłości

te dwie rzeczy nie idą ze sobą w parze - na polibudach nie będziesz miała typowej btch. medycznej.
Na pocieszenie mogę dodać, że jeśli zamierzasz iść w research, to inż. sprawy Ci nie ułatwi Smile

co do Gdańska to tu właśnie studiuję i polecam swój wydział (o ile chcesz iść w badania). Ostatnio zaczął się rozrastać, niestety, ale i tak jest stosunkowo mały, więc dobrze.

owcuska
Wysłany: 03.08.2011, 17:41:31
Ok, dzięki wielkie za informacje. Rolling Eyes
A dobór przedmiotów, godzin itd jest dobry w Gdańsku? Bo czytałam gdzieś, że czasem duża przerwa jest między teorią a praktyką, ogólne zamotanie. Daje radę ogarniać?

valparen
Wysłany: 03.08.2011, 20:18:12
Plan się co prawda zmienia co jakiś czas, ale ogólnie jest ok. Nie ma specjalizacji, zamiast tego dobierasz sobie fakultety. Najwięcej przedmiotów jest na 1-2 roku, potem jest luz. Jeśli chodzi o praktykę to jest sporo i jak chcesz to możesz mieć jeszcze więcej.

Zamotania nie ma, można wszystko spokojnie ogarnąć jak ma się rękę na pulsie

owcuska
Wysłany: 04.08.2011, 17:14:27
Brzmi dobrze. Dzięki jeszcze raz, pomyślę o Gdańsku. Rolling Eyes

Strona 1 z 1