Jakie wymogi?

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz  Forum BioTechnolog.pl » Przed studiami biotechnologicznymi
Autor Wiadomość
valparen
Wysłany: 01.09.2011, 17:18:18
wymaga dość sporo gadania/słuchania, ale nie martw się, do labów trafia dużo imigrantów, często nie znających świetnie angielskiego.

Poza tym, że masz 3-5 lat na podszlifowanie umiejętności - oglądaj jakieś seriale/filmy po ang., ćwicz, a powinno być ok Wink

croq
Wysłany: 09.09.2011, 16:06:36
A jak jest ze znalezieniem pracy za granicą i .... W Polsce?
Czytałem żale na http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/167841,biotechnolodzy_przebieraja_w_ofertach.html trochę nieaktualne, ale wiem że w Polsce w tej dziedzinie to nędza. Ja poważnie myślę o wyjeździe za granicę.

valparen
Wysłany: 09.09.2011, 17:09:40
w Polsce jest słabo, za granicą nie powinno być problemów - czy to z pójściem na doktorat, czy to ze zalezieniem pracy w przemyśle.

Zxc
Wysłany: 22.09.2011, 21:28:01
Na uczelni, jaką jestem zainteresowany, pkt rekrutacyjne są rozdzielane tak:
przedmiot -współcz. dla poziomu podst. -wsp. dla p. rozsz.
Chemia- 0 - 1
przedmiot (jeden do wyboru): biologia, fizyka, matematyka -0,25 - 0,5
język obcy nowożytny (pisemny): dowolny- 0,2 - 0,4

Czy nie zdając chemii (bo nie mam szans na rozszerzenie) jest sens startować? Piszę bio rozszerzoną i j.ang rozszerzony, jesli będe mieć niezłe wyniki z bio i ang, to są jakiekolwiek szanse bez tej chemii?

valparen
Wysłany: 23.09.2011, 07:22:05
jeśli tak zrobisz, to będziesz mógł uzyskać max 90 ze 190pkt. - czy to wystarczy możesz oszacować z zeszłorocznych progów

Zxc
Wysłany: 23.09.2011, 14:41:01
Mhm, tak to jest, jak się kieruje zdaniem innych a nie własnymi zainteresowaniami. Wszyscy mi odradzali biotechnologię, mówiąc, że mam duże zdolności humanistyczne i szkoda, żebym się "marnował". I teraz mam zje*** przyszłość, bo zamiast przygotowywać się z chemii i biologii, poświęciłem się wiedzy o kulturze, j. polskiemu, historii i wos-owi, choć kompletnie nie mam do tego serca ;/ Biologię bym zdał z łatwością na przyzwoitym poziomie, ale arkusze z chemii podstawowej robię ledwie w granicach około 25- 40% a co dopiero byłoby z rozszerzeniem. Może mój żałosny przykład będzie dla kogoś przykładem, by nie kierować się przede wszystkim zdaniem innych Rolling Eyes

valparen
Wysłany: 23.09.2011, 23:16:56
jak zdajesz maturę w przyszłym roku to masz jeszcze sporo czasu - jak się zbierzesz to powinieneś dać radę się przygotować. Będzie potrzeba trochę samozaparcia do tego.

W każdym razie na pocieszenie mogę dodać, że część absolwentów biotechu uważa, że zje**** sobie przyszłość wybierając właśnie ten kierunek, więc może nie jest tak źle ;]

ale fakt, kierowanie się zdaniem innych nie jest najlepszą drogą w życiu

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2