Banalne pytanie ale je zadam CZYSTA BIOLOGIA

Odpowiedz  Forum BioTechnolog.pl » Przed studiami biotechnologicznymi
Autor Wiadomość
Madziaaa
Wysłany: 11.08.2005, 18:49:55
Hey! Rozwiązując tetsty zastanowiło mnie pytanie: bakterie nitryfikacyjne przekształcają amoniak w azotany i azotyny. prawda czy fałsz? Jakie macie zdanie. Mi się wydaje że jony amonowe przekszyałcają w azotany i azotyny a nie amoniak!! W odpowiedziach pisze prawda, co myślicie błąd czy ja coś źle rozumuje? Shocked Shocked Shocked

paj
Wysłany: 11.08.2005, 21:18:25
sa CHYBA tylko dwa rodzaje bakterii nitryfikacyjnych Nitro"jeden"<nitrosomonos>czy jakos tak?one utleniają sole amonowe do azotynów i Nitrobacter- azotyny do azotanów ,zatem fałsz:)

Marcin
Wysłany: 11.08.2005, 22:55:59
jest tak, że przy udziale bakterii nitrosomonas powstają azotyny - NO2, a z nich, dzięki bakteriom nitrobacter, azotany - NO3,
a jako że te i to to nitryfikacyjne to chyba prawda? Wink hmm?

paj
Wysłany: 12.08.2005, 10:02:28
naturalność,oczywistość,racja,fakt,prawda...Smile

Madziaaa
Wysłany: 12.08.2005, 13:41:56
To to wiadome, ale chodziło mi o to czy nitrosomas i nitrococcus (nitryfikacyjne), które utleniają jony amonowe do azotynów mogą też z AMONIAKU utleniać do azotynów? To jak? Shocked Shocked Shocked Bo żeby z częsteczki azotu azot stał się jonem amonowym (NH4+) to przecież udział biorą bakterie brodawkoe (Rhizobium). Shocked Czyli według Was nitrosomas i nitrococcus utleniają zarówno jony amonowe jak i amoniak? Question Question Question Question Question

Juice
Wysłany: 30.08.2005, 08:19:07
Moim zdaniem nie.
Z tego co mi wiadomo i co wyczytałem w książkach wszelakiej masci to:

NH3 do NO2 - Nitrosomonas, Nitrococcus

NO2 do NO3 - Nitrobacter.

Jeżeli jednak pytanie sformułowane jest tak, że chodzi o "bakterie nitryfikacyjne" jako takie, to wiadomo, że wszystkie te gatunki są bakteriami nitryfikacyjnymi i ogólnie przeprowadzają te właśnie procesy.

marcin193173
Wysłany: 23.02.2008, 20:02:10
1. Czysty amoniak wrze w tem. -30 celsjusza więc dla bakterii to trochę za mało
2. W roztworach wodnych on dysocjoje, zachodzi u niego nawet autodysocjacja.
z tego wynika że jeśli znajdziesz organizm, który bedzie się rozmnażał amoniakiem poniżej temperatury -30C to i tak on bedzie zabawiał się tylko jonami.

R
Wysłany: 24.02.2008, 00:34:16
Bardzo chcialbym ten czysty amoniak w organizmie zywym zobaczyc. Czysta w istotach zywych to moze byc co najwyzej woda.

Strona 1 z 1