Twój login
Twoje hasło

Gdzie studiujesz?
Komentarze studiów biotechnologicznych.
Skomentuj swoją biotechnologię ;o)

HEJ

Idź do strony 1, 2  Następny
WydrukujDo druku  !!! 
Odpowiedz  Forum BioTechnolog.pl » 'Przedstaw się' i Pogaduszki
Autor Wiadomość
TomaszSzesokut

TomaszSzesokut
Wysłany: 06.07.2006, 21:23:42

Siemka, jestem Mateusz ;]
mam nadzieje ze za rok wkrocze w szeregi biotechnologów Very Happy
na razie jeszcze czeka mnie maturka Smile
pozdrawiam:)
Ewusieczka

Ewusieczka
Wysłany: 21.08.2006, 18:09:27

Siemka,życzę powodzenia Mateusz Wink
Ola20

Ola20
Wysłany: 24.08.2006, 22:34:53

Cześć. Powodzenia na maturce.
maja

maja
Wysłany: 03.09.2006, 13:39:45

Hej Mateusz;D
Powodzenia na maturze Wink)
Ja mam na imie Maja, dopiero ide do Liceum...
ale chyba wybiore sie na biotechnologie ^^
Bartek 328

Studia: Biotechnologia UW Warszawa

Bartek 328
Wysłany: 03.09.2006, 14:26:54

HEjka , jestem Bartek ide właśnie do gimnazjum ale niesamowicie pasjonuje mnie biotechnologia i też się wybieram , aha mam też koleżanke Ole , skończyła przedszkole i odnalazła swoje powołanie biotechnologiczne .
nie ma przypatkiem jakiś podstawówek z profilem biotech?? Razz Razz

NIe no żart
POwodzenia mateusz, Wink
trzymamy kciuki za mature i za pomyślną rekrutację Very Happy Smile
Agatta

Studia: Biotechnologia PŁ Łódź

Agatta
Wysłany: 10.09.2006, 21:13:08

Ja jestem świeżo upieczoną studentką biotechnologii i bardzo sie ciesze!! Tobie życze powodzenia!! Matura nie jest taka straszna, ale latwo mowic jak sie to przezylo:)
alicyjka

Studia: Biotechnologia UP Wrocław

alicyjka
Wysłany: 16.03.2007, 15:21:01

A ja jestem już Panią inżynier Biotechnologii Wink
Cóż jedna rada- uczcie się pilnie a na 100% daleko dojdziecie i nie słuchajcie tych którzy mówią, że w naszym kraju nie ma przyszłości dla naszej profesji- to nie jest prawda.
W moim przypadku było tak, że nadal studiuję i już mam pracę w swoim zawodzie Wink
Uważam, że jeśli ktoś poważnie podchodzi do tego co robi to daleko zajdzie, więc POWODZENIA WAM WSZYSTKIM.

pzdr
Alicja
UP Wrocław (I rok MUS)
andriey

Studia: jestem absolwentem biotechnologii

andriey
Wysłany: 16.03.2007, 19:01:46

Cytat:

Cóż jedna rada- uczcie się pilnie a na 100% daleko dojdziecie i nie słuchajcie tych którzy mówią, że w naszym kraju nie ma przyszłości dla naszej profesji- to nie jest prawda

Na forum raczej nikt nie mówi, że przyszłości nie ma. Chodzi raczej o to, że jak na razie mało sie dzieje aby zmienić sytuację na lepsze. Zauważ że biotechnologie kończy co roku około 1500 - 1800 osób i ich wszystkich uczelnie oraz instytuty państwowe nie zatrudnią. Tu raczej stwierdzamy że ciężko o pracę. Problemem w Polsce jest to, że państwo nie promuje inwestycji w tym segmencie i ich nie wspiera. Mam nadziej ze sie to w niedalekiej przyszłości zmieni.
alicyjka

alicyjka
Wysłany: 16.03.2007, 19:16:17

Hmmm...
Moim zdaniem Państwo inwestuje w ten sektor- owszem może i nie znajdzie się miejsc pracy dla wszystkich- dlatego moją radą jest bardzo poważne podejście do tych studiów- gdyż, jak wszędzie, wybierają najlepszych.
Polska przyznaje naprawdę wiele grantów w dziedzinie Biotechnologii- a to dobry początek, są to sumy naprawdę niebagatelne, więc nie zgodzę się z "przedmówcą"- niewiele osób wie co to są granty, więc łatwo o stwierdzenie, że brak jest w Polsce inwestycji w Biotechnologię. Owszem mogłoby być lepiej, ale nie jest źle. Z tego powinniśmy się cieszyć Wink
A więc pozostaje nam wpadać na coraz lepsze pomysły, opatentować je aby upowszechnić nie tylko w Europie ale i na świecie, że polscy Biotechnolodzy potrafią wiele- to wielki krok na przód.
Pamiętajmy, że Biotechnologia to nie tylko przemysł- to przede wszystkim nauka, która wciąż się rozwija i ma wielką przyszłość. Ja wierzę, że jest dobrze i będzie coraz lepiej, dlatego wybrałam te studia i dlatego wkładam w nie tyle serca. Surprised
andriey

andriey
Wysłany: 16.03.2007, 20:13:46

Ok. są granty i naszych naukowców stać na wiele tylko gdzie potem w naszym kraju wdrażać te badania jeśli firm w tym sektorze jak na lekarstwo.
Cytat:

Pamiętajmy, że Biotechnologia to nie tylko przemysł- to przede wszystkim nauka, która wciąż się rozwija i ma wielką przyszłość.

Tu też się po części zgadzam jednak wiele osób wybrało biotechnologię, a nie tzw biologię akademicką aby się zając badaniami aplikacyjnymi w sektorze firm. Znam wiele osób po biotechnologii które nie chcą mimo dobrych wyników na studiach pracować na uczelni po prostu sie w tym nie widzą. Zauważ, że aby zostać na uczelni nie trzeba mieć tytułu biotechnologa bo w większości i tak trafisz do zakładu albo to mikrobiologii albo genetyki itd. można by tam pracować po kierunku biologii z odp specjalizacją. W wielu przypadkach na polskich uczelniach zmieniono nazwy dawnych kierunków czy to biologii czy technologii żywności, inżynierii produkcji dodano pare przedmiotów i tak powstała tam biotechnologia.
Zgodze sięz Tobą, że aby coś w tym kierunku osiągnąc to należy włożyć dużo serca. Należy jednak uprzedzać przyszłych studentów o tym, że wiele osób kończy w szkołach lub pracuje jako przedstawiciele i nie tylko dla tego że byli słabi często ludzie z przyczyn osobistych wracająw rodzinne strony i tam pracy nie ma.
Ostatnio nawet pojawiają sie biotechnologie zaoczne!!
Ty piszesz z tego co widzę z Wrocławia może tam o pracę łatwiej ale np w Lublinie jest tragedia. Co roku kończy studia około 1000 osób ubiegających sie o te same miejsca. Po co więc państwo ,,wytwarza" tylu mgr biotechnologii i pokrewnych płacąc za to ogromne pieniądze jeśli brakuje inżynierów i techników.
Kończe bo się rozpisałem jakiśduch rewolucjonisty sie we mnie obudziłSmile
alicyjka

alicyjka
Wysłany: 16.03.2007, 20:47:43

Tyle co mogę dodać- wybrałam Uniwersytet Przyrodniczy po to by mieć tytuł techniczny-inżynier- tak, to ma większą przyszłość bo po co komu teoretyk Biotechnolog? Dla mnie to jakaś wielka pomyłka- u nas (UP) do ósmego semestru laborek było tyle, że nie miałam kiedy zjeść, spać nie mówiąc juz o nauce! Kto stworzył zaoczną Biotechnologię albo kierunek Biotechnologia bez tytułu inżyniera??? Dla mnie to nie Biotechnolog...
W samej nazwie kwintesencja- TECHNOLOG!!!

Uprzedzać studentów? PROTESTUJĘ!
Czemu????
Wchodząc na 50% wykładów i 90% laborek słyszałam teksty typu: "nie łudźcie się, że będziecie mieli gdzie pracować- to wogóle nie ma przyszłości" Sad
TRZEBA MOTYWOWAĆ STUDENTÓW! -na samym początku mnóstwo ludzi zrezygnowało ze studiów....!!! Chyba, że to taka polityka, aby zbyt wielu absolwentów nie było.

Mój kierunek, na moim Uniwerku, kończy z tytułem "mgr inż." -30-40 osób.
We Wrocawiu mamy jeszcze Biotechnologię na Pwr i UW. Pwr kończy (mgr) max 60 osób,a UW (mgr) może 100.
Czyli tytuł techniczny ma tylko 20%. Mgr inż. w tym przypadku ma zdecydowanie więcej szans niz sam mgr.
A u Ciebie jak jest, bo sie nie orientuję?
andriey

andriey
Wysłany: 16.03.2007, 21:31:06

UMCS kończy co roku 30 -40 osób z tytułem mgr dla chętnych po drodze jest jeszcze praca licencjacka.
Co do szukania pracy jak przegląda sie oferty to przeważnie dla pracodawcy wszystko jedno czy to biolog czy biotechnolog, mikrobiolog, biochemik, analityk medyczny itp.
Poruszyłaś ważny temat tj różnic pomiedzy btch na uniwersytecie i na politechnice dobrze że te kierunki są zróżnicowane szkoda tylko, ż nie jest to jakoś potem zawarte w dyplomie ( z tego co sie wiem nie wszyscy robią inż). Z tego co pamiętam jak rozmawiałem ładnych parę lat temu z ludzmi z btch z politechniki to nasze przedmioty różniły sie znacznie

Cytat:

Biotechnologię albo kierunek Biotechnologia bez tytułu inżyniera??? Dla mnie to nie Biotechnolog

to już trochę skrajność po co inż osobie zajmującej sie np nowotworami i immunologią?
Advancer

Advancer
Wysłany: 16.03.2007, 22:22:24

biotechnologia biotechnologii nierowna. I dobrze, bo zagadnienie jest tak szerokie, ze przestudiowanie wszystkiego zajeloby 20 lat a nie 5. Wg specyfikacji uczelni.
A dyplom nie jest "goly", pamiętajcie o sumplemencie
kas

Studia: Biotechnologia UŁ Łódź

kas
Wysłany: 22.09.2007, 16:41:29

mam na imie kaś i jestem studentem biologii na uniwerku w lodzi.wlasciwie to chce byc nurobiologiem a nie biotechnologiem, ale to chyba jedyne forum tematyczne krore jakos mi przypasowalo Smile
pozdrawiam wszystkich.
valparen

Studia: Biotechnologia UG-AMG Gdańsk

valparen
Wysłany: 22.09.2007, 21:25:45

Hej Kaś

Jeśli chcesz być neurobiologiem to może (poza naszym cudownym forum) przypasuje Ci forum kognitywistyczne Smile (jeśli jeszcze na nie nie trafiłaś Wink )

pozdrawiam i zachęcam
Odpowiedz  Forum BioTechnolog.pl » 'Przedstaw się' i Pogaduszki
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Copyright © 2004-2007 BioTechnolog.pl. Powered by phpBB © phpBB Group.