ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Greenpeace przeciwko modyfikowanej kukurydzy

modyfikowana kukurydza gmoDziałacze Greenpeace protestowali we wtorek przed Ministerstwem Środowiska przeciw planom jednej z austriackich firm, która chce sprowadzić do Polski genetycznie modyfikowaną kukurydzę.
We wrześniu Komisja Europejska dopuściła na unijny rynek 17 odmian zmodyfikowanej kukurydzy. Pozwoliła jednak krajom członkowskim na wprowadzenie zakazów uprawy takich roślin. Na razie skorzystało z tego pięć państw: Niemcy, Francja, Grecja, Luksemburg i Austria.

Genetycznie modyfikowane organizmy (GMO) mogą powodować alergie. Są silniejsze niż naturalne rośliny i wypierają je, zmieniając cały ekosystem - uważa Greenpeace.

Minister jest naszym sprzymierzeńcem. Polska delegacja w poniedziałek w Brukseli poparła prawo państw Unii do indywidualnych decyzji w sprawie wpuszczania GMO na własne rynki. Mamy nadzieję, że Polska przyłączy się do państw, które zakazują uprawy modyfikowanych roślin - mówił "Gazecie" Maciej Muskat z Greenpeace.

Źródło: Gazeta.pl