ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Jak tworzyć wartość w sektorze LifeScience? BioForum 2009

Bio Forum 2009Warsztaty umożliwią wgląd w korzyści, jakie naukowcy mogą czerpać ze swoich badań, a także dostarczą pomysłów odnośnie sposobów komercjalizacji w konkretnych przypadkach – mówi Frank Graage, szef Steinbeis Team Nordost.

BioForum 2009 odbędzie się w dniach 3-5 czerwca 2009 w Łodzi.

Uczestnicy będą mogli podnieść również ogólną świadomość istotności zagadnień własności intelektualnej już na wczesnych etapach badań naukowych. […] Wszystkie nowe wschodnioeuropejskie państwa członkowskie UE mają solidne fundamenty, a przez to ogromny potencjał aby rozwinąć przemysł biotechnologiczny. Potrzeba tylko nieco więcej inwestycji w transfer technologi, wiadomości w środowisku akademickim oraz narzędzi finansowania przedsięwzięć typu start-up i wzrostu średnich i małych przedsiębiorstw (ŚMP).

Międzynarodowe warsztaty „Komercjalizacja wyników badań naukowych czyli jak stworzyć wartość biznesową w sektorze LifeScience” odbędą się trzeciego dnia BioForum 2009 w Centrum Biznesowym Hotelu Andel*s przy Manufakturze. Organizatorem szkolenia jest Steinbeist Team Northeast (ScanBalt), a prelegentem będzie Stephan Hundertmark. Warsztaty obejmują część wykładową oraz case studies w sesji popołudniowej. Podejmują one tematykę komercjalizacji, niezwykle aktualną na obecnym etapie rozwoju gospodarki w sektorze biotechnologii i farmacji w krajach Europy Środkowej. Prowadzący Stephan Hundertmark pracuje jako asystent naukowy w Steinbeis Transfer Institute for Intellectual Property Management w Berlinie. Zajmuje się zagadnieniami zarządzania własnością intelektualną oraz opartym na niej biznesem i wartościowaniem aktywów. Jest też specjalistą w zakresie innowacji. Ponadto wykłada na kilku uczelniach niemieckich.

Warsztaty będą imprezą satelitarną BioForum 2009, które odbędzie się w Łodzi w dniach 3-5 czerwca 2009. BioForum to środkowoeuropejska platforma promująca biotechnologiczny i farmaceutyczny potencjał Regionu i stwarzająca możliwości współpracy pomiędzy sektorem nauki a biznesem.

Szczegółowe informacje na stronie www.bioforum.pl

---
Serwis BioTechnolog.pl jest patronem medialnym targów BioForum 2009.