ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Konferencja BIO Biznes Finanse Innowacje 2009

BIO Biznes Finanse Innowacje 2008Już po raz trzeci organizatorzy Konferencji BIO - Biznes Finanse Innowacje zapraszają na największe wydarzenie promujące przedsiębiorczość wśród naukowców w Polsce. W dniach 29-31 maja 2009 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym oraz Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym odbędzie się kolejna edycja tego wydarzenia.

Dotychczasowe edycje zgromadziły ponad 300 uczestników, w tym 40 wykładowców z Polski i zagranicy. Z każdą edycją wydarzenia organizatorzy podwyższają sobie poprzeczkę w celu ciągłego rozwijania i doskonalenia jego formuły. "Tegoroczna konferencja będzie na jeszcze wyższym poziomie niż poprzednie" - zapewnia Dawid Nidzworski, Project Manager Bioinnowacje 2009. "Najistotniejsze zmiany dotyczą czasu trwania wydarzenia. Postanowiliśmy wydłużyć je o jeden dzień, w którym odbędzie się specjalny panel dla firm innowacyjnych" - dodaje.

Rosnąca ranga wydarzenia zachęciła do współpracy firmy oraz organizacje wspierające przedsiębiorczość i rozwój nowych technologii. Do grona organizatorów dołączył Gdański Park Naukowo-Technologiczny, który będzie również gospodarzem części Konferencji. Ponadto związana z projektem od roku firma konsultingowa PRO-SCIENCE.eu stała się jej oficjalnym organizatorem. "Bardzo zależy nam, aby wśród polskiej kadry naukowej rozwijały się innowacyjne pomysły związane z komercjalizacją nauki" - Marek Kuźbicki, Project Manager PRO-SCIENCE.eu.

Dodatkowo organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych stworzeniem własnej firmy opartej na innowacyjnych rozwiązaniach do wzięcia udziału w konkursie: Najlepszy projekt - Bioinnowacje 2009. Konkurs ma na celu wyłonienie najbardziej interesujących i rozwojowych pomysłów zaproponowanych przez uczestników. Aby wziąć udział w konkursie, należy zapoznać się z regulaminem oraz zarejestrować na stronie www. Należy również przygotować krótki opis pomysłu (3000 znaków), który będzie analizowany przez komisję konkursową.

Konferencja BIO Biznes Finanse Innowacje 2009 to jedne z największych tego typu wydarzeń w kraju. Dzięki oryginalnej formule i wysokiemu poziomowi merytorycznemu stała się obowiązkowym punktem w grafiku każdego zainteresowanego innowacjami przedsiębiorcy oraz każdego zainteresowanego przedsiębiorczością naukowca.

Więcej na www.bioinnowacje.pl

---
Serwis BioTechnolog.pl sprawuje patronat medialny nad konferencją Bioinnowacje 2009.