ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Nowotwory – nie daj się! - Twoje Życie w Twoich rękach!

Studenckie Towarzystwo Onkologiczne (STO), Koło Naukowe Embriologii Uniwersytetu Warszawskiego i Koło Naukowe Genetyki i Epigenetyki Uniwersytetu Warszawskiego serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału w bezpłatnym spotkaniu pt. "Twoje życie w Twoich" rękach poświęconemu profilaktyce i wczesnemu wykrywaniu nowotworów: raka piersi, szyjki macicy, raka płuc i czerniaka.

Uczestnicy spotkania będą mieli szanse zapoznać się z zatrważającymi statystykami związanymi z tymi nowotworami. Poznają także czynniki ryzyka zwiększające szanse zachorowania a także dowiedzą się jakie są pierwsze symptomy choroby. Ponadto uczestnicy będą mogli dowiedzieć się podstawowych informacji na temat profilaktyki nowotworowej, poznać domowe sposoby wykrywania pierwszych objawów chorobowych, a także dostaną adresy miejsc, gdzie można wykonać bezpłatne badania wykrywające obecność nowotworów.

Udział w spotkaniu jest więc ogromną szansą na zapoznanie się z realnymi zagrożeniami płynącymi ze strony najpopularniejszych nowotworów, na zwiększenie własnej świadomości w tej materii, a także na zadbanie o swoje własne życie.

Ponadto, wykład inauguracyjny wygłosi Prof. dr hab. n. med. Janusz Siedlecki z Centrum Onkologii w Warszawie – światowa sława i autorytet w dziedzinie onkologii. Spotkanie jest więc również jedyną w swoim rodzaju szansą na poznanie opinii prawdziwego eksperta w tej dziedzinie.

Zobacz: Program spotkania (DOC, 27kb)

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 16 kwietnia 2007 r., w godzinach 12:00 – 14:00 w budynku Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, sala 103B (ul. Miecznikowa 1, Warszawa)