ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Pesymiści przeważają

"W 2005 roku wzrośnie poziom bezrobocia w Polsce" – tak uważa co trzeci uczestnik badania przeprowadzonego przez portal Pracuj.pl w okresie 9-15 stycznia br. Dwa razy mniej uczestników, 16%, uważa, że bezrobocie się zmniejszy. W internetowej ankiecie wzięło udział 573 osób, których zadaniem było wybranie jednej z czterech możliwości, określających dominujące zjawisko na rynku pracy w rozpoczętym roku: wzrost lub spadek bezrobocia, wzrost lub spadek wynagrodzenia.

Takiej rozbieżności nie widać w przypadku wynagrodzenia. 25% uważa, że pensje spadną, a 24% - że wzrosną. I ten aspekt zmian na rynku pracy uznali za najważniejszy.Maciej Noga, menadżer w Communication Partners – Pracuj.pl:
Wyraźnie widać, że więcej jest pesymistów niż optymistów. 60% uczestników ankiety uważa, że sytuacja na rynku pracy jeszcze się pogorszy. Z drugiej zaś strony, 40% grupa optymistów to wcale nie jest mało. I można się spodziewać, że będzie ich przybywać.
Ciekawe jest to, że połowa respondentów uznała, że ważniejszym czynnikiem od poziomu bezrobocia, decydującym o sytuacji na rynku pracy, jest poziom wynagrodzenia. Może to oznaczać, że spośród tych, którzy pierwszeństwo przyznają wysokości pensji, przeważa optymizm odnośnie wzrostu liczby miejsc pracy w 2005 roku.

Artykuł dostarczony przez:
praca i oferty pracy w pracuj.pl