ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Rozwój biznesowy ośrodków badawczo-rozwojowych Regionu Europy Środkowej

Bio Forum 2009Już niespełna 100 dni pozostało do BioForum. To jedyna Środkowoeuropejska Impreza ukazująca potencjał badawczo-rozwojowy Polski i Regionu. Prezentacja projektów B+R ze środowiska naukowego od lat koncentruje uwagę nie tylko firm biosektora poszukujących innowacyjnych rozwiązań, ale również farmaceutycznych koncernów. BioForum stanowi także unikalną międzynarodową platformę prezentacji usług badawczych dla biosektora, które są oferowane nie tylko przez firmy, ale głównie przez uczelnie oraz instytuty naukowe.

W tym roku na BioForum będzie prezentowana jeszcze większa liczba Instytutów, które nie tylko przedstawią osiągnięcia realizowanych prac badawczo-rozwojowych, ale przede wszystkim, dzięki uczestnictwu w BioPartneringu, będą miały możliwość nawiązania długofalowej współpracy z partnerami środowiska nauki i biznesu. BioPartnering realizuje przesłanie BioForum 2010 - umożliwia i promuje dialog pomiędzy nauką a biznesem w sektorze LifeScience, kluczowy dla podtrzymania dynamiki rozwoju obu tych dziedzin.

Swoją ofertę dla współpracy biznesowej zaprezentują m.in. Masaryk University, Instytut Biologii Medycznej PAN, Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN, Uniwersytet Jagielloński czy też Latvian Biomedical Research and Study Centre.

W maju odbędzie się już XI edycja tego międzynarodowego przedsięwzięcia. Lata doświadczeń pokazały, że BioForum umożliwia realne połączenia i kontakty do współpracy środowiska biznesu i nauki na płaszczyźnie „BIO”. „Jest wiele przykładów długofalowej współpracy, np. między firmami farmaceutycznymi i biotechnologicznymi a ośrodkami badawczo-rozwojowymi. Owocne relacje firmy CelonPharma, Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN i Uniwersytetu Medycznego w Łodzi – doprowadziły do uzyskania osiągnięć, dzięki którym firma CelonPharma uzyskała osiągnięcia, umożliwiające dołączenie do grona światowych liderów w zakresie wdrażania technologii siRNA do celów terapeutycznych” – powiedziała Monika Sowińska, BioForum Project Manager.

BioForum 2010 stanowi znakomitą szansę dla pozyskiwania bezpośrednich kontaktów biznesowych z liderami sektora biotechnologii Polski i Krajów Europy Środkowej oraz z liderami projektów badawczo-rozwojowych o potencjale wdrożeniowym głównie w sektorze biotechnologii, farmacji. Jako najważniejsze wydarzenie biosektora Regionu jest doskonałym źródłem pomysłów, produktów oraz innowacyjnych leków, w tym biotechnologicznych. BioForum 2010 Central European Business Forum of Biotechnology & Innovative BioEconomyodbędzie się w dniach 19-21 maja 2010 w Łodzi.

Więcej: www.bioforum.pl