ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Warsztaty Proper Medical Writing

W Centrum Dydaktycznym Akademii Medycznej w Warszawie w dniach 24-25 maja 2007 roku odbędą się warsztaty Proper Medical Writing organizowane przez IFMSA i Studenckie Koło Farmakoekonomiki działające przy Akademii Medycznej w Warszawie. Projekt ma na celu profesjonalne wsparcie autorów prac medycznych, którzy celem jest uzyskanie publikacji anglojęzycznych czasopismach naukowych.

W trakcie dwudniowego spotkania uczestnicy uzyskają niezbędną wiedzę z zakresu zasad redakcji oraz korekty prac, podczas praktycznych ćwiczeń nauczą się jak wyszukiwać błędów językowych oraz jak zgrabnie formułować swoje myśli i tezy. Autorzy napisanych już prac będą mieli możliwość uzyskania ich korekty w trakcie drugiego dnia warsztatów.

Całe warsztaty poprowadzi były redaktor naczelny British Medical Journal w latach (1975 – 1991), lekarz i szkoleniowiec - dr Stephen Lock – autor i recenzent wielu książek z dziedziny dziennikarstwa medycznego.

Projekt ten jest całkowicie bezpłatny. Aby móc uczestniczyć w warsztatach należy spełnić dwa warunki:
1. znajomość języka angielskiego (mile widziane przesłanie informacji o posiadanym certyfikacie językowym)
2. doświadczenie z pisaniem abstraktów lub publikacji medycznych (będziemy wdzięczni za przesłanie napisanych tekstów).

Jest to unikalna możliwość spotkania się z osobą, która w swoim życiu była odpowiedzialna za recenzowanie prac medycznych oraz przyjmowanie ich do BMJ. Szkolenie jest wyjątkowo prestiżowe i wysoce efektywne – podobny projekt zrealizowany w Norwegii zakończył się pozytywnym przyjęciem do publikacji 30 spośród 45 prac.

Warsztaty będą miały miejsce 24 - 25 maja 2007 roku w Centrum Dydaktycznym Akademii Medycznej w Warszawie o godz. 10.00. Termin wczesnej rejestracji upływa 11 maja 2007 roku.

Szczegóły dotyczące rejestracji w warsztatach oraz szczegółowa tematyka spotkania dostępne są na stronie internetowej:
www.propermedicalwriting.pl