ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Amerykańska recepta na sukces w biotechnologii na BioForum 2009

Bio Forum 2009Todd H. Smith będzie gościem Bio-Tech Consulting na BioForum 2009. Todd H. Smith posiada blisko 20-letnie doświadczenie w obszarze innowacyjnego biznesu. Konsultowane przez niego projekty biznesowe osiągnęły rewelacyjny wskaźnik sukcesu. W czasie BioForum Todd Smith weźmie udział w seminarium temat procesu komercjalizacji (bio)technologii.

BioForum 2009 odbędzie się w dniach 3-5 czerwca 2009 w Łodzi.

"Uważam, że możliwość uczestniczenia w BioForum jest interesująca na wielu frontach. Łączy ono moje największe pasję: przedsiębiorczość, finanse i międzynarodowy biznes w jednym wydarzeniu, które jest czymś czego nie mam okazji często doświadczać. Po drugie, widzę BioForum jako możliwość uczenia się o rozwoju technologii w innej niż Ameryka części świata. I wreszcie, moim zdaniem otwiera ono drzwi do komercjalizacji technologii na rynku amerykańskim. Wierzę, że w USA brak jest wiedzy na temat rozwoju biotechnologii w Europie jako całości, co myślę, stwarza okazję dla obydwu stron do poznania i zaprezentowania technologii" - powiedział Todd H. Smith, gość firmy Bio-Tech Consulting Sp. z o. o., na BioForum2009.

Todd H. Smith posiada blisko 20-letnie doświadczenie w obszarze innowacyjnego biznesu. Przez niemal 11 lat pracował jako menadżer i konsultant d/s rozwoju w firmach MindForce i Blue Horizon Venture Consulting, współpracował z Cayenne Consulting i Growthink. Konsultowane przez niego projekty biznesowe osiągnęły rewelacyjny wskaźnik sukcesu. Pomógł konsultowanym przez siebie firmom podwyższyć kapitał o kwotę ponad 100 milionów dolarów. Doradzał zarówno typu start-up jak i firmom z listy Fortune 500 companies.

W czasie BioForum Todd Smith weźmie udział w seminarium temat procesu komercjalizacji (bio)technologii organizowanym przez firmę Bio-Tch Consulting, głównego organizatora BioForum2009. Będzie omawiał proces komercjalizacji projektów badawczorozwojowych w Stanach Zjednoczonych. Przedstawi swoją opinię na temat szans środkowoeuropejskich technologii z obszaru life-scences na rynku amerykańskim.

Sesja odbędzie się drugiego dnia Środkowoeuropejskiego Forum Biotechnologii i Innowacyjnej BioGospodarki – BioForum 2009. Głównym celem Forum jest prezentacja biotechnologicznych projektów B+R z krajów Europy Środkowej oraz nawiązanie współpracy i potencjalnych relacji biznesowych pomiędzy podmiotami wywodzącymi się zarówno ze sfery nauki jak i innowacyjnego biobiznesu - powiedziała Monika Sowińska, szef projektu BioForum 2009.

Szczegółowe informacje na stronie www.bioforum.pl

---
Serwis BioTechnolog.pl jest patronem medialnym targów BioForum 2009.