ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes
Biobiznes

Biobiznes

INVESTIN rusza z cyklem bezpłatnych szkoleń i warsztatów - art. promocyjny

INVESTIN Fundusz Zaawansowanych Technologii oraz Assign Clinical Research Poland Sp. z o. o. rozpoczynają bezpłatny cykl szkoleniowo-warsztatowy skierowany do pracowników naukowych i naukowo-dydaktycznych z dziedzin medycyny i biotechnologii, pracujących na uczelniach, w instytutach naukowych i badawczych lub w jednostkach tworzących konsorcja naukowe.

Konferencja BIOCONNECT 2012 ponownie w Poznaniu

15-16 maja 2012 roku Poznań po raz kolejny będzie gościł światowej klasy naukowców oraz przedsiębiorców związanych z branżą biotechnologiczną oraz Life Science. Przyjadą oni do stolicy Wielkopolski na zaproszenie Nickel Technology Park Poznań (NTPP) oraz Stowarzyszenia BIOREGION Wielkopolska, organizatorów międzynarodowej konferencji BIOCONNECT 2012. Pierwsza edycja jednego z największych i najważniejszych spotkań przedstawicieli biosektora przyciągnęła do Poznania ponad 150 uczestników zainteresowanych rozwojem światowej biogospodarki oraz wielu uznanych w środowisku prelegentów.

Bio Business Laboratorium

Projekt Bio Business Laboratorium kierowany jest do młodych naukowców, słuchaczy studium doktoranckiego oraz studentów ostatniego roku studiów magisterskich kierunków biomedycznych i przyrodniczych. Celem projektu jest podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności potrzebnych do utworzenia nowych firm typu spin-out i spin-off w Polsce i zagranicą.

Bioinnowacje Najlepszy Projekt 2011 - Twój pomysł to Twoja szansa

Bioinnovation Internatinal Summit 2011Firma PRO-SCIENCE.eu organizator konferecji Bioinnovation International Summit po raz kolejny zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie "Najlepszy projekt - Bioinnowacje 2011", w którym to naukowcy, doktoranci i studenci będą zmagać się o główną nagrodę 3000 złotych ufundowaną przez JCI Sp.zo.o. oraz o miejsce w prestiżowym kursie "Bio-business Laboratorium".

Bioinnovation Internatinal Summit 2011 w październiku - w wydaniu naukowym!

Bioinnovation Internatinal Summit 2011W Konferencja Bioinnovation International Summit odbędzie w dniach 21-22 października 2011. Warto aby tę datę w swoim kalendarzu zapisali naukowcy i doktoranci, szczególnie Ci zainteresowani prezentacją plakatów naukowych prezentujących aplikacyjne projektu badawcze mogące zainteresować inwestora. Termin zgłoszeń prezentacji plakatów mija 10 września, a zainteresowanie już jest duże. Wagę tej konferencji podkreślą liczne prestiżowe patronaty oraz fakt, że w finansowanie poza Miastem Gdynia i Gdańskiem włączyło się również Ministerstwo Nauki.

Jak rozkręcić biobiznes?

Jak rozkręcić biobiznes?Konferencja naukowa skierowana do studentów i absolwentów biotechnologii lub kierunków pokrewnych zainteresowanych komercjalizacją badań naukowych z zakresu nauk biologicznych, założeniem własnego biobiznesu, obecną sytuacją biobiznesu na polskim rynku pod hasłem: Jak rozkręcić biobiznes? odbędzie się 20 maja 2011.

Spotkanie na szczycie firm biotechnologicznych z Środkowej Europy

Bio Forum 200912 maja 2011 w hotelu andel*s, w Łodzi podczas Środkowoeuropejskich Targów Biotechnologii i Innowacyjnej Biogospogarki - BioForum 2011, odbędzie się spotkanie inicjujące powstanie stowarzyszenia środkowoeuropejskich firm biotechnologicznych.

Współpraca biznes-nauka w ramach europejskich bioregionów - BIOCONNECT 2011

Nickel Technology Park PoznańW dniach 9-10 maja 2011 Poznań będzie gościł uczestników międzynarodowej konferencji naukowej "Współpraca biznes-nauka w ramach europejskich bioregionów - BIOCONNECT 2011". Organizatorem tego wydarzenia są BIOREGION Wielkopolska, stowarzyszenie powołane przez Nickel Technology Park Poznań (NTPP), oraz firma Bio-Tech Consulting. Poznańska konferencja jest częścią jubileuszowej X edycji łódzkich targów BioForum 2011, które odbędą się po raz pierwszy w nowej, rozszerzonej formule w dwóch miastach – Łodzi i Poznaniu.

Fundusz JCI Venture zainwestował w rozwój leku wykorzystywanego w terapii WZW typu C

Fundusz JCI Venture Sp. z o.o. powołał trzecią już spółkę portfelową. Hependo Sp. z o.o. będzie rozwijać w pierwszej kolejności innowacyjny lek wykorzystywany w terapii wirusowego zapalenia wątroby typu C. Dzięki nowatorskiemu mechanizmowi działania lek będzie mógł być wykorzystywany w leczeniu milionów przewlekle chorych pacjentów, dla których do chwili obecnej nie wynaleziono skutecznej terapii.

Rekordy Targów EuroLab 2011

Targi EuroLab 2007Ponad 5300 osób odwiedziło XIII Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab 2011, które odbyły się w dniach 9-11 marca 2011w Centrum MT Polska w Warszawie. Targi zgromadziły rekordową liczbę 179 wystawców z 11 krajów, którzy zaprezentowali ofertę produktów i usług oraz najnowsze rozwiązania dla laboratoriów różnych typów. Targom towarzyszyły liczne konferencje, seminaria i wykłady w których przez trzy dni wzięło udział ponad 2000 osób.

1234567891011121314151617181920