ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes
Biobiznes

Biobiznes

Rozpoczęła się rekrutacja do kolejnej edycji Bio Business School

Od 31 stycznia do 6 lutego 2010, w gdyńskim PPNT trwać będzie kolejna edycja Bio Business School. 7-dniową sesję bezpłatnych szkoleń poprowadzą najlepsi trenerzy z Polski i zagranicy.

Pierwsze kroki w komercjalizacji wiedzy naukowej - art. promocyjny

Centrum Transferu Technologii Politechnika KrakowskaRozwój gospodarczy współczesnego świata jest w znacznej mierze oparty na rozwoju nauki i wprowadzanych innowacjach. Przedsiębiorstwa coraz bardziej nastawione są na podnoszenie własnej konkurencyjności poprzez wprowadzanie innowacji i nowych technologii, technologii w dużej mierze powstającej w uczelniach wyższych. Dlatego Politechnika Krakowska kładzie coraz większy nacisk na transfer innowacji do przemysłu oraz komercjalizację wyników badań wypracowanych przez naukowców. Problem polega jednak na tym, by odpowiednio przygotować do tej roli naukowców, aby potrafili rozpoznać potrzebę rynku i właściwie wycenili swoją wiedzę.

The role of adjuvants in vaccine development - dr Zbigniew Janowicz

Po spotkaniach z naukowcami-praktykami biznesu akademickiego prof. Chrisem Lipinskim oraz prof. Johnem Martinem i wrześniowym seminarium z udziałem ekspertów Europejskiego Urzędu Patentowego, odbędzie sie na wykład: The role of adjuvants in vaccine development, który poprowadzi dr Zbigniew Janowicz. Na spotkanie, dnia 15 grudnia 2009, zaprasza główny organizator - działające na Uniwersytecie Jagiellońskim - Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu (CITTRU).

UCB Pharma Private Business Meeting Room na BioForum 2010

UCB Pharma dołącza do grona firm obecnych na BioForum 2010. W trakcie trwania imprezy UCB Pharma będzie miała zorganizowany Private Business Meeting Room. To prestiżowe, specjalne miejsce będzie przygotowane w celu odbywania bezpośrednich spotkań z zaproszonymi przez koncern gośćmi a także uczestnikami BioForum 2010.

BioForum 2010

Bio Forum 2009BioForum 2010 - Forum Biotechnologii, Farmacji i BioBiznesu Krajów Europy Środkowej odbędzie się w dniach 19-21 maja 2010 w Łodzi. Nowością będzie BioPartnering - możliwość umawiania spotkań biznesowych z potencjalnymi partnerami dla firm, projektów B+R i in.

Targi EuroLab 2010

Targi EuroLab 2007Analityka chemiczna, Life Science oraz metrologia – oferty z tych sektorów nie zabraknie na pewno, ale to nie wszystko. W programie najbliższej edycji największych w Polsce targów dla branży laboratoryjnej znajdą się takie pozycje, których osoby żądne wiedzy nie mogą przeoczyć. XII Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab 2010 odbędą się w dniach 3-5 marca 2010 w Warszawie.

BIOTECHNICA 2009 - wzrost znaczenia biotechnologii

BIOTECHNICA 2008Rosnący stopień akceptacji i wzrost znaczenia biotechnologii w gospodarce. Widoczny wzrost liczby wystawców, powierzchni wystawowej i liczby zwiedzających. Znaczący rezonans, jaki wywołały poruszane podczas konferencji tematy bioinformatyki, protein, medycyny regeneracyjnej i gospodarki opartej na biotechnologiach - tak w skrócie można podsumować targi BIOTECHNICA 2009.

Szkolenie Zarządzanie własnością intelektualną podstawą funkcjonowania sektora life science w Polsce

Przedłużona została rekrutacja do udziału w II edycji bezpłatnych szkoleń prowadzonych przez specjalistów Centrum Transferu Technologii Medycznych Park Technologiczny Sp. z o.o. w ramach Projektu: Zarządzanie własnością intelektualną podstawą funkcjonowania sektora life science w Polsce współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Uczelniany parking czeka na porsche

Porsche 911 turboCzekam na ten moment, kiedy pierwszy naukowiec przyjedzie do pracy porsche kupionym za pieniądze zarobione na swojej własności intelektualnej, tak, jak jest na świecie. Kiedyś to się zdarzy, mam nadzieję, że jeszcze za mojej kadencji - wyznaje prof. dr hab. Karol Musioł.

125 mln złotych na rozwój Parku Life Science

Przedstawiciele PARP oraz krakowskiej spółki Jagiellońskie Centrum Innowacji (JCI) 16 października podpisali umowę, której przedmiotem jest udzielenie JCI wsparcia. Szacunkowa wartość umowy na realizację projektu "Rozbudowa Jagiellońskiego Parku i Inkubatora Technologii - Life Science - etap 2" wynosi 125 mln złotych brutto .

1234567891011121314151617181920