ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes
Biobiznes

Biobiznes

WETERYNARIA 2008

WETERYNARIA 2008Ciągle aktualny problem zdrowotny i gospodarczy, jakim jest choroba Aujeszky*ego, zapalenie skóry palców u bydła oraz badania cytologiczne w diagnozowaniu chorób powiek i spojówek, to tylko wybrane zagadnienia spośród wielu poruszanych na wykładach III Targów Lecznictwa Weterynaryjnego i Nadzoru nad Bezpieczeństwem Żywności WETERYNARIA 2008, które odbędą się w dniach 27-29 listopada 2008 w nowo wybudowanym Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie.

Bałtyckie Centrum Biotechnologii

Współpraca instytucji naukowych i firm jest głównym celem powołania Bałtyckiego Centrum Biotechnologii i Diagnostyki Innowacyjnej. Placówka ma rozpocząć działalność w 2010 roku. 8 lipca w Gdańsku przedstawiciele władz samorządu województwa oraz trzech największych uczelni na Pomorzu: Akademii Medycznej, Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Gdańskiego podpisali akt notarialny powołujący spółkę.

BIOTECHNICA 2008 - nowa formuła, wymierne korzyści

BIOTECHNICA 2008*Turning ideas into value*, czyli *Przekuwanie idei w wymierne korzyści* to motto Międzynarodowych Targów Branżowych, Kongresu i Platformy Kontaktów dla Sektora Biotechnologii BIOTECHNICA 2008. Kolejna edycja tej wiodącej imprezy branżowej odbędzie się w dniach 7 - 9 października 2008 w Hanowerze.

Bio-Forum VII - największe Środkowoeuropejskie Targi Biotechnologii i Biobiznesu

BioForum VII Targi Biotechnologii  i Biobiznesu w Europie ŚrodkowejZapraszamy na Targi Bio-Forum VII - Największe Środkowoeuropejskie Targi Biotechnologii i Biobiznesu skierowane m.in. do sektora naukowego (Łódź, 15-16 maja 2008). Targi Bio-Forum skierowane są do naukowców oraz przedstawicieli firm biotechnologicznych oraz zespołów naukowo-badawczych, pracujących nad aplikacyjnymi projektami biotechnologicznymi, które zamierzają nawiązać współpracę z firmami biosektora. Państwa uczestnictwo w Bio-Forum ma na celu zapoznanie się z realizacją projektów o potencjale aplikacyjnym, skonfrontowania ich z własnymi wynikami oraz z potrzebami rynku przy nawiązaniu niezbędnej współpracy.

Mabion i leki przeciwnowotworowe

Utworzona przez krajowe firmy farmaceutyczne spółka Mabion już za pięć lat chce wprowadzić na rynek najnowocześniejszą generację leków przeciwnowotworowych. Prace naukowo-badawcze oraz technologia produkcji to high-tech na najwyższym światowym poziomie.

Bioinnowacje 2008: Najważniejsze to pomysł i odwaga

BIO Biznes Finanse Innowacje 2008W dniach 26-27 kwietnia 2008 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni odbyła się II edycja ogólnopolskiej konferencji "BIO Biznes Finanse Innowacje *08". W wydarzeniu wzięło udział ponad 150 uczestników. Dyskusje dotyczące problemów komercjalizacji pracy naukowej przebrzmiewały echem w kuluarach długo po zakończeniu prelekcji.

Celther Polska i komórki macierzyste

Działalności na polskim rynku rozpoczyna innowacyjna firma - Celther Polska - której zamiarem jest rozwijanie innowacyjnych terapii w leczeniu m.in. cukrzycy i choroby Parkinsona. Spółka zamierza wprowadzić na farmaceutyczny rynek europejski pochodne komórek macierzystych. Jest to działalność w tym zakresie zupełnie innowacyjna, badania będą musiały potrwać co najmniej kilka lat, jednak terapia wydaje się być obiecująca.

Konferencja BIO Biznes Finanse Innowacje 2008 w najbliższy weekend

BIO Biznes Finanse Innowacje 2008W najbliższy weekend, 26-27 kwietnia 2008, w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym odbędzie się konferencja Konferencja BIO Biznes Finanse Innowacje - największe skierowane głównie do młodych przedsiębiorców i naukowców wydarzenie promujące komercjalizację badań naukowych i współpracę pomiędzy biznesem a nauką.

Środkowoeuropejskie Targi Biotechnologii i Biobiznesu - Bio-Forum VII

BioForum VII Targi Biotechnologii  i Biobiznesu w Europie ŚrodkowejBio-Forum to największa impreza biznesowa dla biosektora środkowoeuropejskiego. Podczas Targów Bio-Forum w jednym miejscu od lat spotykają się przedstawiciele świata nauki oraz bio-biznesu. Jedną z najważniejszych imprez towarzyszących międzynarodowych Targów Biotechnologii i Biobiznesu Bio-Forum VII jest panel dyskusyjny "Bioregiony wkraczają na scenę polskiej biogospodarki". Targi Bio-Forum VII odbędą się w Łodzi, w dniach 15-17 maja 2008.

Park Biotechnologiczny LifeScience w Krakowie

Rozpoczęła się budowa pierwszego w Polsce Parku Biotechnologicznego LifeScience. Ze względu na unikatowość inwestycji w skali środkowo – europejskiej przedsięwzięcie Uniwersytetu Jagiellońskiego należy do najbardziej prestiżowych. Nadzór budowlany i zarządzenie pierwszym etapem inwestycji prowadzi firma PM Group Polska.

1234567891011121314151617181920