ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes
Biobiznes

Biobiznes

Program konferencji BIO - Biznes Finanse Innowacje 2009

Pełny program wydarzenia dostępny jest już na stronie internetowej www.bioinnowacje.pl. Uczestnicy tegorocznej edycji będą mieli szansę wzięcia udziału w unikatowych warsztatach oraz wykładach znamienitych gości z Polski i zagranicy.

Rekordowa liczba projektów B+R na BioForum 2009

Bio Forum 2009Ponad 80 nowych projektów badawczo-wdrożeniowych głównie w sektorze biotechnologii i farmacji zostanie zaprezentowanych w tym roku na BioForum 2009. Liczba ta jest niebywałym sukcesem w skali Europy Środkowej. Obok polskich, przedstawione zostaną projekty z Węgier, Litwy, i Czech. Lista nie jest jeszcze zamknięta i codziennie dołączają kolejni wystawcy.

Litewskie bioinnowacje na BioForum 2009

Bio Forum 2009Przedstawiciele czterech głównych jednostek naukowo-technologicznych litewskiego sektora biotechnologii przybędzie na BioForum 2009. Wśród nich są Mindaugas Valius z Instytutu Biochemii, Aurelija Zvirbliene i Alma Gedvilaite z Instytutu Biotechnologii w Wilnie. Swoją obecność potwierdzili także Gintautas Šironas z Lithuanian Biotechnology Association oraz Mantas Vilys z Lithuanian Innovation Centre (LIC).

Targi L.A.B. 2009

Targi L.A.B. 2009Targi L.A.B. 2009 - Branżowe Targi i Kongres Aparatury Analitycznej, Biotechnologicznej i Laboratoryjnej odbędą się w Birmingham, w dniach 27-29 października 2009.

Konkurs Najlepszy Projekt - Bioinnowacje 2009, Zarejestruj swój pomysł już teraz!

BIO Biznes Finanse Innowacje 2008W związku z konferencją BIO Biznes Finanse Innowacje 2009 trwa rejestracja zgłoszeń do konkursu Najlepszy Projekt - Bioinnowacje 2009. Napisanie 3000 znaków opisujących pomysł na innowacyjny biznes daje szansę wygrania 3000 zł i otwiera drogę do jego realizacji.

Amerykańska recepta na sukces w biotechnologii na BioForum 2009

Bio Forum 2009Todd H. Smith będzie gościem Bio-Tech Consulting na BioForum 2009. Todd H. Smith posiada blisko 20-letnie doświadczenie w obszarze innowacyjnego biznesu. Konsultowane przez niego projekty biznesowe osiągnęły rewelacyjny wskaźnik sukcesu. W czasie BioForum Todd Smith weźmie udział w seminarium temat procesu komercjalizacji (bio)technologii.

Współpraca bieznsowa dla projektów projektów B+R na BioForum 2009

Bio Forum 2009Nowe możliwości współpracy biznesowej dla projektów B+R na Środkowoeuropejskim Forum Biotechnologii - BioForum 2009. Fundusz zalążkowy zarządzany przez JCI Venture Sp. z o.o. zakłada wyszukiwanie i weryfikację biznesową projektów naukowych posiadających potencjał komercyjny, a następnie ich komercjalizację poprzez utworzenie spółki i doinwestowanie. BioForum 2009 odbędzie się w dniach 3-5 czerwca 2009 w Łodzi.

Sukces młodych naukowców UJ w programie Ventures

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej ogłosiła wyniki programu Ventures wspierającego innowacyjne badania realizowane przez młodych uczonych. Listę laureatów zdominowali studenci i doktoranci Uniwersytetu Jagiellońskiego zdobywając aż cztery z ośmiu przyznanych wyróżnień. Razem laureaci z UJ otrzymają ponad 500 tys. złotych jako stypendium naukowe oraz grant badawczy.

Rusza nowa Inicjatywa Technologiczna

Po sukcesie, który odniósł pierwszy projekt wsparcia rozwoju nowoczesnych i innowacyjnych technologii pod nazwą Inicjatywa Technologiczna, Ministerstwo Nauki planuje uruchomić kolejną pulę środków na wsparcie aplikacyjnych projektów. Pracownicy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, instytucji odpowiedzialnej za zarządzanie programem, podają, że prawdopodobnie zostanie on uruchomiony już w pierwszej połowie kwietnia 2009.

Bioinnowacje 2009 inicjatywą Roku Kreatywności i Innowacyjności

Europejski Rok Kreatywności i InnowacyjnościKonferencja BIO - Biznes Finanse Innowacje 2009 jako pierwsze wydarzenie w Polsce została włączona w poczet inicjatyw Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacyjności 2009.

1234567891011121314151617181920