ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Konkurs Najlepszy Projekt - Bioinnowacje 2009, Zarejestruj swój pomysł już teraz!

BIO Biznes Finanse Innowacje 2008W związku z konferencją BIO Biznes Finanse Innowacje 2009 trwa rejestracja zgłoszeń do konkursu Najlepszy Projekt - Bioinnowacje 2009. Napisanie 3000 znaków opisujących pomysł na innowacyjny biznes daje szansę wygrania 3000 zł i otwiera drogę do jego realizacji.

Do 10 kwietnia 2009 30 kwietnia 2009 możliwe jest składanie projektów. W konkursie mogą wziąć udział osoby, które mają pomysł na innowacyjną firmę lub nowoczesny produkt. "Konkurs skierowany jest przede wszystkim do studentów, doktorantów i pracowników naukowych, ale udział może wziąć każdy. Zależy nam, aby jak najwięcej osób spostrzegło szanse jakie przed nimi stoją. Wystarczy ciekawy pomysł oraz zgłoszenie. Nie ma nic prostszego. Oczywiście przesyłane informacje traktowane będą jako poufne oraz udostępniane tylko komisji konkursowej w celu ich oceny." - Małgorzata Golanowska, Koordynator ds. Uczestników.

Najlepszy Projekt – Bioinnowacje 2009 to pierwszy i jedyny taki konkurs w Polsce. Potencjalni przedsiębiorcy chcący oprzeć swoją firmę na innowacjach napotykają na swojej drodze wiele przeciwności. Organizatorzy liczą na to, iż konkurs pomoże przezwyciężyć część z nich. Mateusz Poddębniak, Koordynator ds. Promocji – "Z naszych badań wynika, iż ok. 70% doktorantów polskich uczelni ma pomysł na własny biznes związany z pracą uczelnianą. Drugie tyle to studenci oraz pracownicy naukowi. Biorąc udział w Konkursie absolutnie nic nie ryzykują, a mogą jedynie zyskać. Dzięki współpracy z Agencją Rozwoju Pomorza możliwy będzie dalszy rozwój zwycięskiego projektu i wsparcie finansowe kolejnych etapów jego realizacji."

Nie potrzeba biznesplanu, nie trzeba mieć firmy, nie potrzeba analiz rynkowych ani planów marketingowych, wystarczy opis na 3000 znaków.

Aktualizacja: 8 kwietnia 2009
Dodatkowy termin nadsyłania pomysłów do konkursu Najlepszy Projekt – Bioinnowacje 2009

Organizatorzy konferencji BIO – Biznes Finanse Innowacje 2009 oraz konkursu Najlepszy projekt – Bioinnowacje 2009 przedłużają czas na składanie projektów do konkursu.

W związku z bardzo dużą ilością zgłoszeń oraz licznymi indywidualnymi prośbami o dłuższy okres składania projektów termin nadsyłania projektów w formie papierowej został wydłużony do 30 kwietnia 2009. "Oczywiście nie zakłóca to prac komisji konkursowej, przewidzieliśmy taką ewentualność." – Małgorzata Golanowska, koordynator ds. uczestników – "Wielu chętnych najwyraźniej potrzebowało więcej czasu na dokładne opisanie projektu i zmieszczenie opisu w 3000 znaków. Rozumiemy, że każdy chce wypaść jak najlepiej dlatego pomysły można nadsyłać do 30 kwietnia, a wyniki pierwszego etapu ogłoszone zostaną do 17 maja 2009."

Więcej na www.bioinnowacje.pl

---
Serwis BioTechnolog.pl sprawuje patronat medialny nad konferencją Bioinnowacje 2009.

Komentarze

Laurka | 2009-05-19 22:01:57
Jak by ktoś nie zdążył w terminie złożyć swojego projektu, to jest jeszcze jeden konkurs, w którym można wziąć udział w bardzo wartościowych warsztatach, a po akceptacji pomysłu - INWESTORA
I tutaj nie ma ograniczenia do trochę śmiesznej kwoty 3 tys. zł

Przedsięwzięcia biotechnologiczne potrzebują zazwyczaj więcej pieniędzy na start...

Podaję linka do strony: http://www.cambridgepython.pl/konfrontacje

tylko zaznaczam, że wstępne przesyłanie projektów kończy się 23.05.2009
Także trzeba sie pospieszyć :)