ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes
Biobiznes

Biobiznes

Targi EuroLab 2006

Z kompleksową ofertą sprzętu laboratoryjnego oraz nowościami technologicznymi będzie można zapoznać się 8-10 marca 2006 w Pałacu Kultury i Nauki podczas VIII Międzynarodowych Targów Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab, odbywających się pod Patronatem Merytorycznym Prezesa Polskiej Akademii Nauk prof. dr. hab. Andrzeja B. Legockiego. Wydarzeniu towarzyszą ciekawe merytorycznie imprezy: seminaria, prezentacje, referaty.

Bioton - Giełdowa Spółka Roku 2005

Polska firma biotechnologiczna została wybrana Giełdową Spółką Roku przez 180 specjalistów rynków kapitałowych z całego kraju. Bioton S.A. wynikiem 83,19 punktów na 100 możliwych do zdobycia o 6 punktów wyprzedził Getin Holding S.A. (77,14) i o 7 punktów TVN S.A. (76,19). Sondaż na zlecenie redakcji "Pulsu Biznesu" przeprowadził Pentor Research International.

Polska na szarym końcu w rankingu innowacyjności

Kraje skandynawskie są w czołówce w rankingu "innowacyjnych" krajów Unii Europejskiej, razem z Niemcami, a także Szwajcarią. Polska jest na szarym końcu i Komisja Europejska zaliczyła ją w opublikowanym 12 stycznia raporcie do krajów "tracących grunt pod nogami".

Polskie firmy niewiele wydają na badania

W tysiącu firm, które przeznaczają najwięcej na badania naukowe nie ma ani jednej firmy z Polski. Rekordziści wydają kilkakrotnie więcej niż nasz kraj. Listę najnowocześniejszych na świecie przedsiębiorstw, czyli inwestujących najwięcej w badania i rozwój, opublikowała Komisja Europejska - czytamy w serwisie Gazeta.pl.

Bioton przejmie singapurski SciGen

To pierwsza inwestycja zagraniczna polskiej spółki biotechnologicznej. Bioton dokupił w 18,6 proc. akcji spółki SciGen Ltd. w Singapurze. Obecnie ma już 45,2 proc. akcji SciGenu i jest jego większościowym akcjonariuszem. Teraz zgodnie z singapurskim prawem ma ogłosić wezwanie na pozostałe akcje.

Ochrona prawna wynalazków biotechnologicznych

Komisja Europejska przyjęła sprawozdanie dotyczące zmian w prawie patentowym oraz ich konsekwencji dla biotechnologii i inżynierii genetycznej.

Targi Biotechnologii i Biobiznesu - 19-20 maj 2005, Łódź

W dniach 19-20 maja 2005r. w Łodzi odbędą się po raz pierwszy w Polsce Targi Biotechnologii i Biobiznesu. Celem Targów jest zaprezentowanie potencjału polskiej biotechnologii, ofert zwiększających innowacyjność w polskich firmach działających w obszarze biobiznesu. Organizowane są przez firmę Bio-Tech Consulting z Łodzi.

I Targi Pracy i Przedsiębiorczości branży biotechnologicznej, farmaceutycznej i ochrony środowiska

Organizatorami Targów, które odbędą się w dniach 19-20 marca 2005 jest Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Koło Naukowe Mikrobiologii UW. Celem projektu jest m.in. umożliwienie studentom i doktorantom kierunków przyrodniczych zapoznania się z obecną sytuacją na rynku pracy oraz bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami zaproszonych firm, czyli z potencjalnymi pracodawcami. Serwis BioTechnolog.pl jest patronem medialnym Targów.

1234567891011121314151617181920