ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes
Biobiznes

Biobiznes

Wyprzedź dyplom - złap szansę na zawodowy sukces!

YOUNG AND SCIENCE COMPETITIONTegoroczna III edycja konkursu YOUNG AND SCIENCE COMPETITION po raz pierwszy ma charakter ogólnopolski i jest skierowana do wszystkich studentów IV i V roku oraz doktorantów wydziałów farmaceutycznych, lekarskich, biotechnologicznych i chemicznych. wszystkich uczelni w kraju. Celem konkursu jest wyłonienie i uhonorowanie najbardziej ambitnych młodych naukowców, umożliwienie im odbycia płatnego stażu oraz zdobycia doświadczenia zawodowego w środowisku ekspertów z branży.

Jadalna szczepionka przeciwko zakażeniom Helicobacter pylori - finał konkursu BioIDEA 2010

Konkurs BioIDEADwa miesiące trwały zmagania naukowców z obszaru life science w konkursie BioIdea. Zwycięzcą okazał się Pan Krzysztof Hinc z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, z projektem: Jadalnej szczepionki przeciwko zakażeniom Helicobacter pylori w oparciu o przetrwalniki Bacillus subtilis.

Fundacja Synergy współorganizatorem projektu Bioinnowacje.pl

Biotechnologia i Biznes we WrocławiuJuż w najbliższą sobotę, 24 kwietnia 2008, we Wrocławiu odbędzie się konferencja Biotechnologia & Biznes. Skierowana jest przede wszystkim do młodych przedsiębiorców i studentów biotechnologii oraz nauk pokrewnych, którzy chcą zdobywać wiedzę na temat biznesu i możliwości rozwoju swojej kariery.

BIO Inventions wchodzi na NewConnect

Spółka BIO Inventions S.A. - dystrybutor produktów biotechnologicznych - zadebiutuje na rynku NewConnect 12 kwietnia 2010 roku. W styczniu br. Spółka przeprowadziła prywatną emisję akcji, z której pozyskała 0,5 mln złotych. Środki zostaną przeznaczone głównie na budowę kanału dystrybucji produktów spółki Stem Cells Spin Sp. z o.o. oraz innych firm biotechnologicznych działających na polskim rynku.

Biotechnologia i Biznes we Wrocławiu

Biotechnologia i Biznes we WrocławiuJuż w ostatni weekend kwietnia (24-25 kwiecień 2010) we Wrocławiu młodzi naukowcy i studenci biotechnologii będą mogli zdobywać cenną wiedzę na temat biznesu i możliwości rozwoju swojej kariery. Tegoroczna konferencja kontynuuje działanie podjęte w zeszłym roku przez grupę studentów z Uniwersytetu Wrocławskiego. Dzięki współpracy z firmą pro-science.eu wydarzenie przybrało jeszcze bardziej profesjonalny charakter. Jednocześnie dzięki współpracy z licznymi partnerami opłata za udział w wydarzaniu ma charakter symboliczny.

Pozyskiwanie funduszy dla przedsięwzięć biotechnologicznych - BioForum 2010

Bio Forum 2009Z myślą o firmach biotechnologicznych oraz start-up, które dopiero rozpoczynają swoją działalność, na BioForum będzie zorganizowany prestiżowy panel Fund Raising for biotech enterprises in Central European Region. Poszczególne prezentacje w ramach tego bloku poprowadzą wysokiej rangi specjaliści z zakresu strategii pozyskiwania funduszy sektora biotechnologii i life science.

BioForum 2010 miejscem wręczenia nagród laureatom konkursu Fundacji Hasco-Lek

Bio ForumKonkurs Fundacji Hasco-Lek jest otwarty na prace doktorskie i magisterskie, których tematyka koncentruje się na nowych odkryciach i innowacjach, mogących znaleźć zastosowanie w przemyśle farmaceutycznym i przemysłach pokrewnych. Jedyny tego typu konkurs daje szansę na zwycięstwo i promocję dorobku autorom najlepszych prac z zakresu farmacji, biotechnologii, medycyny, chemii oraz dziedzin o podobnym profilu.

Konkurs BioIDEA

Konkurs BioIDEACelem konkursu BioIDEA jest wyłonienie najlepszej koncepcji dotyczącej rozwinięcia projektu (pomysłu) związanego z badaniami naukowymi, wynalazkami, innowacyjnymi pomysłami, produktami i inicjatywami dotyczącymi branży life science (nauki przyrodnicze), który może dysponować potencjałem komercyjnym.

Szkolenie: komercjalizacja, marketing innowacji technologicznych, ochrona własności intelektualnej

CITTRU zaprasza pracowników jednsotek naukowych na trzydniowe - 17-19 marca 2010, bezpłatne szkolenie z zakresu komercjalizacji, marketingu innowacji technologicznych oraz ochrony własności intelektualnej.

Potencjał BIOTECH Europy Środkowej - BioForum 2010

Bio Forum 2009W tegorocznej edycji BioForum za jeden z głównych celów postawiono sobie skupienie się na potencjale i perspektywach rozwoju sektora BioTech krajów Europy Środkowej. W tym celu w jednym z bloków wykładowych 10 ośrodków biznesowych odpowiedzialnych za rozwój biotechnologii w poszczególnych Krajach zaprezentuje potencjał BioTech Europy Środkowej.

1234567891011121314151617181920