ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Konkurs BioIDEA

Konkurs BioIDEACelem konkursu BioIDEA jest wyłonienie najlepszej koncepcji dotyczącej rozwinięcia projektu (pomysłu) związanego z badaniami naukowymi, wynalazkami, innowacyjnymi pomysłami, produktami i inicjatywami dotyczącymi branży life science (nauki przyrodnicze), który może dysponować potencjałem komercyjnym.

Konkurs skierowany jest do doktorów lub studentów studiów doktoranckich oraz magisterskich z kierunków pokrewnych do obszaru life science, takich jak: biotechnologia, chemia, biologia, medycyna, farmacja i innych nauk przyrodniczych. Głowną nagrodą dla zwycięzcy konkursu będzie 10 000 € w formie zawarcia umowy preinkubacyjnej, zapewniającej sfinansowanie działań związanych z realizacją projektu naukowego.

Zgłoszenia poprzez formularz zamieszczony na stronie www.jciventure.pl można przesyłać do 30 kwietnia 2010 roku. Rozstrzygniecie konkursu nastąpi po 15 maja 2010 roku, a wyniki konkursu zostaną podane na stronie internetowej.

---
JCI Venture jest pierwszym w Polsce akceleratorem przedsiębiorczości bazującej na nauce. Doświadczenia z akceleratorami akademickimi na świecie, pokazały że jest to skuteczny sposób na komercjalizowanie nauki. JCI Venture zarządza funduszem kapitału zalążkowego (seed capital), który pozwala na finansowanie pierwszego etapu formowania spółki. JCI Venture, w zamian za wejście kapitałowe, obejmuje udziały w spółce. Pieniądze pochodzą ze środków europejskich, ale model i dyscyplina finansowa są takie same jak w firmach venture capital. Dodatkowo, JCI Venture dysponuje wiedzą i umiejętnościami, które są krytyczne do przeżycia i rozwoju nowo powstałych spółek.

JCI Venture powstało z inicjatywy Jagiellońskiego Centrum Innowacji w odpowiedzi na brak spójnego systemu komercjalizacji badań naukowych oraz trudności w pozyskiwaniu kapitału na realizację ryzykownych projektów technologicznych. Nowo powstałe firmy mogą znaleźć przystań w znajdującym się na kampusie Uniwersytetu Jagiellońskiego, Parku LifeScience.

Komentarze

Czesław | 2010-03-14 19:04:22
za 10 000 Euro to waciki sobie można kupić, ale na pewno nie zrealizować jakiś sensowny projekt w zakresie life science, wrrr!!

Zdzisław | 2010-04-19 15:06:03
z tego co mi wiadomo 10 tysia jest na rozwinięcie pomysłu (wstępne analizy itp.), a nie na jego całkowitą realizacje. Jeśli pomysł jest ciekawy to tego typu podmioty jak JCI Venture mogą go wesprzeć do kwoty 200 tys EUR, a za to już można coś spróbować zrobić.