ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Biotechnologia i Biznes we Wrocławiu

Biotechnologia i Biznes we WrocławiuJuż w ostatni weekend kwietnia (24-25 kwiecień 2010) we Wrocławiu młodzi naukowcy i studenci biotechnologii będą mogli zdobywać cenną wiedzę na temat biznesu i możliwości rozwoju swojej kariery. Tegoroczna konferencja kontynuuje działanie podjęte w zeszłym roku przez grupę studentów z Uniwersytetu Wrocławskiego. Dzięki współpracy z firmą pro-science.eu wydarzenie przybrało jeszcze bardziej profesjonalny charakter. Jednocześnie dzięki współpracy z licznymi partnerami opłata za udział w wydarzaniu ma charakter symboliczny.

Partnerem i współorganizatorem tego wydarzenia zostało Wrocławskie Centrum Badań EIT+, spółka która ma tworzyć na Dolnym Śląsku gospodarkę opartą o wiedzę, poprzez działanie w każdym z trzech jej głównych elementów: nauce, innowacji i edukacji.

Organizacja konferencji nie byłaby możliwa bez udziału Wydziałowej Rady Samorządu Studentów Biotechnologii - Uniwersytetu Wrocławskiego.

W tym roku konferencja Biotechnologia & Biznes stała się częścią projektu Bioinnowacje Biznes Finanse Innowacje. W ramach projektu odbędzie się seria wydarzeń organizowanych w całej Polsce. Spotkania będą miały charakter warsztatów i konferencji kompleksowo obejmujących tematykę transferu technologii i biznesu opartego o osiągnięcia naukowe.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie www.wroclaw.bioinnowacje.pl, niebawem rozpocznie się rejestracja uczestników - liczba miejsc jest ograniczona.

Mimo, że projekt nie jest finansowany ze środków unijnych, dzięki wsparciu najważniejszych regionalnych instytucji, uczelni oraz władz lokalnych organizatorom udało się nam utrzymać minimalną odpłatność za konferencję.

"Bardzo cieszy mnie postawa naszych partnerów z Wrocławia. Po raz kolejny udało się nam zmobilizować ludzi, którzy widzą w Polsce szansę dla rozwoju innowacyjnych projektów z dziedziny biotechnologii." - cieszy się Marek Kuźbicki z pro-science.eu

---
Serwis BioTechnolog.pl sprawuje patronat medialny nad konferencją Bioinnowacje 2010 Biotechnologia i Biznes we Wrocławiu.