Biobiznes

Biobiznes

Rozwój biznesowy ośrodków badawczo-rozwojowych Regionu Europy Środkowej

Bio Forum 2009Już niespełna 100 dni pozostało do BioForum. To jedyna Środkowoeuropejska Impreza ukazująca potencjał badawczo-rozwojowy Polski i Regionu. Prezentacja projektów B+R ze środowiska naukowego od lat koncentruje uwagę nie tylko firm biosektora poszukujących innowacyjnych rozwiązań, ale również farmaceutycznych koncernów. BioForum stanowi także unikalną międzynarodową platformę prezentacji usług badawczych dla biosektora, które są oferowane nie tylko przez firmy, ale głównie przez uczelnie oraz instytuty naukowe.
» czytaj dalej

Konferencja Young Generation in BioBusiness

Konferencja Young Generation in BioBusiness to seria wykładów przybliży uczestnikowi problem zakładania własnej firmy biotechnologicznej czy też firmy typu spin off-spin out. Konferencja organizowana jest w ramach Międzynarodowych Targów BioForum 2010, 20 maj 2010, Łódź.
» czytaj dalej

Zachodnioeuropejskie firmy zainteresowane potencjałem BioSektora Regionu Europy Środkowej

Bio Forum 2009Na trzy miesiące przed BioForum 2010 szereg zachodnioeuropejskich firm jest zainteresowanych współpracą i rozwojem biznesowym w sektorze biotechnologii, farmacji oraz life science w Regionie Europy Środkowej. Dotychczas swój udział w imprezie potwierdziło ponad 70 wystawców z całego świata, a liczba ta dynamicznie wzrasta.
» czytaj dalej

Selvita oficjalnym partnerem CLC bio

selvitaKrakowska innowacyjna spółka Selvita została oficjalnym partnerem firmy CLC bio - wiodącego na świecie dostawcy kompleksowych rozwiązań bioinformatycznych.
» czytaj dalej

Targi EuroLab 2010 już w marcu - sprawdź wyjątkowe punkty programu

Targi EuroLab 2007Szanse i wyzwania związane z biopaliwami, certyfikowane warsztaty na temat metrologii chemicznej, dzień kariery, a także wyjątkowa konferencja przygotowana przez Centralne Laboratorium Kryminalistyczne KGP - to tylko niektóre punkty wyjątkowego w tym roku programu Targów EuroLab. XII Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych odbędą się w dniach 3-5 marca 2010 roku w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie.
» czytaj dalej

BioForum 2010 - już ponad 50 innowacyjnych projektów B+R!

Bio Forum 2009Na cztery miesiące przed rozpoczęciem BioForum 2010 zostało zgłoszonych ponad 50 nowych projektów badawczo-rozwojowych pochodzących głównie z krajów Europy Środkowej. Obok polskich, zostaną przedstawione projekty z Węgier, Litwy, Łotwy, Estonii, Czech. Tematyka innowacyjnych pomysłów biotechnologicznych zaprezentowanych przez naukowców rozciąga się od substancji aktywnych, potencjalnych leków przeciwnowotworowych aż po bioinżynierię środowiska.
» czytaj dalej

Kilka dodatkowych dni na zgłoszenia do Bio Business School

Organizatorzy Bio Business School - cyklu bezpłatnych szkoleń, które odbywać się będą w dniach 31 stycznia - 6 lutego 2010 w gdyńskim PPNT, zdecydowali się przedłużyć termin składania zgłoszeń do 15 stycznia, na prośbę części kandydatów. Mogą z tego skorzystać także inne osoby.
» czytaj dalej

Park i Inkubator LifeScience w Krakowie

22 grudnia 2009 w Krakowie odbyła się oficjalna Inauguracja Parku i Inkubatora LIFESCIENCE. Inwestycja prowadzona przez Jagiellońskie Centrum Innowacji (JCI) potwierdza, że Małopolska konsekwentnie realizuje plan stworzenia najsilniejszego ośrodka bio-biznesu w Polsce i Europie Środkowej.
» czytaj dalej

Eurobiotech 2010

eurobiotech 2008Kongres Central European Congress of Life Sciences Eurobiotech 2010 odbędzie się w dniach 20-22 września 2010 w Krakowie. Tematem przewodnim Eurobiotech 2010 będzie tak zwana biała biotechnologia, czyli szeroko pojęta biotechnologia przemysłowa.
» czytaj dalej

Otwarcie Parku LifeScience Kraków

Jagiellońskie Centrum Innowacji oficjalnie otwiera w Krakowie pierwszy obiekt unikatowego na skalę środkowo-europejską Parku LifeScience. Spółka PM Group była zaangażowana w projektowanie i realizację całej biotechnologicznej inwestycji.
» czytaj dalej

1234567891011121314151617181920