ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Selvita oficjalnym partnerem CLC bio

selvitaKrakowska innowacyjna spółka Selvita została oficjalnym partnerem firmy CLC bio - wiodącego na świecie dostawcy kompleksowych rozwiązań bioinformatycznych.

Oferowane przez CLC bio produkty bioinformatyczne należą do najbardziej zaawansowanych na rynku i są wykorzystywane do analizowania sekwencji kwasów DNA i RNA oraz białek w jednostkach komercyjnych i akademickich zajmujących się genetyką i proteomiką. Rozwiązania CLC bio integrują w sobie zarówno standardowe, ogólno dostępne narzędzia, jak również wysoko specjalistyczne, unikalne algorytmy opracowane samodzielnie przez specjalistów z CLC bio lub przy współpracy z wiodącymi ośrodkami naukowymi na całym świecie.

Produkty CLC bio tworzą jednorodną platformę umożliwiającą wykonanie szerokiej gamy analiz sekwencji kwasów DNA, RNA oraz białek w przyjaznym dla użytkownika, spójnym środowisku graficznym. Pozwala to na znaczne skrócenie czasu potrzebnego na analizę uzyskanych danych w porównaniu z wykorzystaniem szeregu ograniczonych funkcjonalnie darmowych oraz komercyjnych aplikacji dostępnych na rynku.

„Współpraca z CLC bio uzupełnia naszą ofertę o kompletne rozwiązania do analizy genomicznej i proteomicznej. Przewidujemy, iż w najbliższych latach nastąpi w Polsce gwałtowny wzrost liczby projektów eksperymentalnych związanych z sekwencjonowaniem czy to białek, czy to kwasów nukleinowych, zarówno przez ośrodki akademickie, jak i firmy oferujące komercyjne usługi badawcze. Aby w pełni wykorzystać możliwości aparatury badawczej, potrzebne będą odpowiednie narzędzia bioinformatyczne. Będąc partnerem CLC bio Selvita może zaoferować polskim badaczom kompleksowe rozwiązania na najwyższym światowym poziomie” - powiedział Bogusław Sieczkowski, wiceprezes Selvity.

Produkty CLC bio znajdują zastosowanie przede wszystkim w laboratoriach posiadających specjalistyczną aparaturę sekwencjonującą, mikromacierzową czy PCR oraz w pracowniach wykonujących jedynie komputerową analizę sekwencji czy struktury kwasów nukleinowych i białek.

Firma CLC bio jest niekwestionowanym liderem wśród dostawców kompletnych rozwiązań informatycznych, w tym dedykowanego oprogramowania przeznaczonego do analizy wysokoprzepustowego sekwencjonowania genomowego (Next-Generation Sequencing). W tej dziedzinie firma współpracuje z wiodącymi producentami aparatury, takimi jak Roche 454 Systems, Applied Biosystems (ABI), Illumina oraz Helicos.