ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Kilka dodatkowych dni na zgłoszenia do Bio Business School

Organizatorzy Bio Business School - cyklu bezpłatnych szkoleń, które odbywać się będą w dniach 31 stycznia - 6 lutego 2010 w gdyńskim PPNT, zdecydowali się przedłużyć termin składania zgłoszeń do 15 stycznia, na prośbę części kandydatów. Mogą z tego skorzystać także inne osoby.

Bio Business School

Bio Business School to jedyna w swoim rodzaju okazja dla młodych studentów i pracowników naukowych na poszerzenie własnej wiedzy w obszarach takich jak: komercjalizacja badań naukowych, pozyskiwanie funduszy na rozwój innowacyjnych projektów badawczych, międzynarodowa współpraca nauki z biznesem, czy negocjacje z inwestorami. Obszary te często nie są zawarte w programach nauczania na polskich uczelniach.

Tegoroczna edycja będzie szczególnie interesująca ze względu na osoby trenerów i wykładowców, których zaproszono do przeprowadzenia szkoleń i warsztatów. Część zajęć skupiać się będzie szczególnie na aspektach międzynarodowej współpracy naukowej i biznesowej. W obecnych warunkach postępującej integracji europejskiej, a także biorąc pod uwagę charakter sektora Life Science, nie warto przy planowaniu biznesu biotechnologicznego ograniczać swojego zainteresowania do warunków i partnerów w Polsce – twierdzi Marek Kuźbicki, Project Manager PRO-SCIENCE.eu i Dyrektor Programowy Bio Business School. Stąd też, obecność wśród prowadzących takich osób jak Patricia Barclay – prawniczka i adwokat, wybitna specjalistka w zakresie tworzenia umów międzynarodowych i sztuki mediacji.

Nie zabraknie jednak również tematyki biznesowej do zastosowania w dowolnej skali. Dr hab. Michał Pietraszewski, posiadający 12-letnie doświadczenie w pozyskiwaniu funduszy na innowacyjne przedsięwzięcia, poprowadzi warsztaty dotyczące wymagań, jakie inwestorzy stawiają innowacyjnym projektom.

Szczegółowy program wszystkich warsztatów, wraz z opisem prowadzących je trenerów i wykładowców znaleźć można na stronie www.bio-business.pl.

Nowy termin dostarczenia zgłoszeń to 15 stycznia 2010, przy czym organizatorzy zastrzegają, że do tego terminu niezbędne jest dostarczenie zgłoszenia zarówno w formie elektronicznej, jak i papierowej.

---
Serwis BioTechnolog.pl sprawuje patronat medialny nad szkoleniem Bio Business School.