ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

BioForum 2010 - już ponad 50 innowacyjnych projektów B+R!

Bio Forum 2009Na cztery miesiące przed rozpoczęciem BioForum 2010 zostało zgłoszonych ponad 50 nowych projektów badawczo-rozwojowych pochodzących głównie z krajów Europy Środkowej. Obok polskich, zostaną przedstawione projekty z Węgier, Litwy, Łotwy, Estonii, Czech. Tematyka innowacyjnych pomysłów biotechnologicznych zaprezentowanych przez naukowców rozciąga się od substancji aktywnych, potencjalnych leków przeciwnowotworowych aż po bioinżynierię środowiska.

Nawiązana podczas BioForum współpraca w ramach BioPartneringu z firmą Adamed przełożyła się na rozwinięcie badań nad chemią koniugatów inhibitorów kinaz z nośnikami. Niezależnie została opracowana technologia usuwania endotoksyn z preparatów bakteriofagowych. Reasumując - otwarta forma BioForum - największej imprezy sektora biotechnologii i biobiznesu - skupiająca środowisko naukowe i biznesowe jest istotnym elementem wspierającym rozwój tego sektora - powiedział prof. dr hab. Janusz Boratyński, kierownik Laboratorium Chemii Biomedycznej Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN w Wrocławiu.

W trakcie trwania tegorocznej edycji BioForum nie zabraknie ofert z zakresu najbardziej aktualnej tematyki - nowych substancji terapeutycznych i bionanotechnologii. Prezentowane projekty realizowane są w zespołach badawczych działających zarówno w uczelniach, instytutach naukowych jak i w firmach.

Cykl bezpośrednich spotkań z potencjalnymi partnerami naukowymi / biznesowymi umożliwia specjalny system BioPartnering. Sprawdzona formuła nawiązywania kontaktów biznesowych biosektora gwarantuje sukces i wymierne korzyści dla firm, partnerów ze świata nauki i biznesu Polski i Regionu Europy Środkowej.

Dynamiczny rozwój badań wdrożeniowych zagości jako przewodni temat na BioForum 2010 - Środkowoeuropejskim Forum Biotechnologii. Unikalnym elementem BioForum jest prezentacja projektów badawczo-wdrożeniowych w sektorze biotechnologii i farmacji nastawionych na komercjalizację, nowości i innowacji sektora biotech oraz BioPartnering - nowa platforma naukowo-biznesowych spotkań B2B. BioForum odbędzie się już 19-21 maja w Łodzi.

Więcej: www.bioforum.pl