ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes
Biobiznes

Biobiznes

InventRAM - tutaj przyszłość staje się teraźniejszością

Międzynarodowe Targi Nowych Technologii i Informatyzacji InventRAM odbędą się 16-18 września 2008. Targi są odpowiedzią na coraz bardziej wymagające potrzeby rynku w zakresie rozwoju nowych technologii oraz sfery IT, stanowiących jedno z głównych zagadnień gospodarki światowej.

Read-Gene, Selvita, diagnostyka i leczenie nowotworów

Read-Gene S.A. i Selvita Sp. z o.o. ogłosiły rozpoczęcie strategicznej współpracy w zakresie badań, rozwoju i komercjalizacji w obszarze uwarunkowań genetycznych nowotworów i ich leczenia. W ramach współpracy, zespoły naukowe, techniczne i biznesowe obydwu firm będą opracowywać nowe rozwiązania w obszarze diagnostyki i leczenia nowotworów.

EUROBIOTECH 2008

eurobiotech 2008Central European Congress of Life Sciences EUROBIOTECH 2008 zostania zorganizowany w 17-19 października 2008. Tematem przewodnim kongresu będzie tzw. czerwona biotechnologia, czyli tematy związane z biotechnologią medyczną i farmaceutyczną, biofarmacją, biomateriałami i żywieniem.

Selvita strategicznym inwestorem w BioCentrum

Krakowskie firmy biotechnologiczne BioCentrum Sp. z o.o. i Selvita Sp. z o.o. nawiązały strategiczną współpracę w zakresie dostarczania produktów i usług dla branży farmaceutycznej i biotechnologicznej. W ramach nawiązanej współpracy BioCentrum wejdzie do grupy kapitałowej Selvita i skoncentruje cały potencjał obydwu firm w zakresie badań kontraktowych ADMET dla firm farmaceutycznych, w tym analiz biochemicznych w zakresie chemii białek i mikrobiologicznych oraz produkcji preparatów białkowych.

7. Narodowy Tydzień Technologii i Life Science

7. Narodowy Tydzień Technologii i Life Science odbędzie się w Tel-Awiwie w dniach 27-29 maja 2008. W ramach Tygodnia odbędą się dwa wydarzenia: BioMed - Konferencja i Wystawa izraelskiego Life Science Industry (ILSI) oraz 2. Międzynarodowe Spotkania poświęcone Komórkom Macierzystym pod tytułem: Potencjał Komórek Macierzystych.

Fundacja Hasco-Lek promuje osiągnięcia polskich naukowców

Młodzi naukowcy w Polsce muszą czuć zachętę do pracy badawczej i wiedzieć, że wysiłek, któremu poświęcili kilka lat życia, zostanie doceniony – mówi wiceprezes Fundacji Hasco-Lek, Katarzyna Bodalska. W dniu 13 marca 2007 fundacja już po raz drugi wręczyła nagrody w konkursie promującym najlepsze prace naukowe z zakresu farmacji przemysłowej.

X Targi EuroLab 2008

Targi EuroLab 2007Jubileuszowe, X Targi EuroLab, okazały się jedną z najbardziej udanych edycji w historii targów. Odwiedziło je prawie 6000 zwiedzających. "Właśnie tu spotyka się biznes z nauką" - powiedziała podczas otwarcia targów Barbara Kudrycka, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Konferencja BIO Biznes Finanse Innowacje 2008

BIO Biznes Finanse Innowacje 200826-27 kwietnia 2008 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni odbędzie się kolejna edycja ogólnopolskiej konferencji "BIO - Biznes Finanse Innowacje".

MCI.BioVentures inwestuje w nowoczesną diagnostykę molekularną

Pierwsza inwestycja funduszu MCI.BioVentures to objęcie udziałów w Genomed Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Firma działa na nowym, szybko wzrastającym rynku usług molekularnej diagnostyki medycznej, usług badania pokrewieństwa oraz usług sekwencjonowania i syntezy DNA przeznaczonych dla firm farmaceutycznych i biotechnologicznych, instytucji naukowych oraz dla klienta indywidualnego.

W Poszukiwaniu Tej Złotej - termin przedłużony

W Poszukiwaniu Tej Złotej - Ogólnopolski Konkurs na Projekty BadawczeTermin nadsyłania zgłoszeń do konkursu "W Poszukiwaniu Tej Złotej - Ogólnopolski Konkurs na Projekty Badawcze" został przedłużony do 14 marca br. Organizator programu, firma Adamed, podjął taką decyzję w odpowiedzi na napływające prośby o przedłużenie tego etapu konkursu.

1234567891011121314151617181920