ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes
Biobiznes

Biobiznes

Imprezy towarzyszące na EuroLab 2008

Targi EuroLab 2007Wśród wielu atrakcji targów EuroLab 2008 znajdą się między innymi imprezy towarzyszące. Trzy dni targowe zostaną zapełnione interesującymi spotkaniami dla wszystkich przedstawicieli branży laboratoryjnej.

VII Pomorskie Spotkania Biotechnologii, Farmacji i Kosmetyków

VII Pomorskie Spotkania Biotechnologii, Farmacji i Kosmetyków odbędzie się 28 lutego 2008 w w Pomorskim Parku Naukowo- Technologicznym w Gdyni. Jego moderatorem będzie kolejny raz pan dr Krzysztof Kucharczyk (CEO Biovectis; Kucharczyk TE Sp. z o.o.).

Platforma dla naukowców i przedsiębiorców

Ośrodek Przetwarzania Informacji uruchamia serwis polskietechnologie.pl, poświęcony nowym rozwiązaniom technologicznym, tworzonym przez polskie instytucje naukowe. Projekt realizowany jest z inicjatywy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W Poszukiwaniu Tej Złotej

W Poszukiwaniu Tej Złotej - Ogólnopolski Konkurs na Projekty BadawczeZ końcem lutego 2008r. upływa termin nadsyłania zgłoszeń na projekty badawcze do konkursu organizowanego przez firmę farmaceutyczną Adamed. Konkurs ten jest częścią Programu "W Poszukiwaniu Tej Złotej - Ogólnopolski Konkurs na Projekty Badawcze", skierowanego do środowisk naukowych w całej Polsce.

X Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab 2008

Targi EuroLab 2007Z czym kojarzą nam się targi analityki i technik pomiarowych? Z elementami wyposażenia laboratoriów, mikroskopami, probówkami, substancjami chemicznymi. To jednak nie wszystko - podczas targów EuroLab nie zabraknie interesujących pokazów demonstrujących pracę sprzętu laboratoryjnego badającego zjawiska, które znamy z życia codziennego.

VI spotkanie Branży Biotechnologia, Farmacja, Kosmetyki

30 stycznia 2008 na Politechnice Gdańskiej odbyło się kolejne, VI spotkanie Branży Biotechnologia, Farmacja, Kosmetyki. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele najważniejszych pomorskich firm działających na tym polu oraz naukowcy ze wszystkich trójmiejskich uczelni. Przyjęta forma umożliwiła prezentacje zagadnień zgodnie z zainteresowaniami zgłoszonymi przez firmy uczestniczące w spotkaniu.

Jak skutecznie wykorzystywać metody statystyczne w planowaniu i przeprowadzaniu eksperymentu naukowego?

Firma Bio-Tech Consulting Sp z o.o. oraz Redakcja Serwisu Biotechnologicznego zapraszają na szkolenie pt. "Jak skutecznie wykorzystywać metody statystyczne w planowaniu i przeprowadzaniu eksperymentu naukowego?". Szkolenie adresowane jest do biologów, szczególnie do biologów molekularnych, biochemików, biofizyków oraz biotechnologów. Poruszona zostanie tematyka wykorzystania metod statystycznych w pracy badawczej w naukach biologicznych. Odbędzie się 22 stycznia 2008 roku.

Oferta dla biotechnologów na Targach EuroLab 2008

Targi EuroLab 2007Odpowiednio wyposażone laboratorium biotechnologiczne to warunek niezwykle istotny, który ma wpływ na właściwy przebieg procesów mikrobiologicznych i chemicznych. Szeroka oferta aparatury i urządzeń wykorzystywanych m. in. w laboratoriach biotechnologicznych zostanie zaprezentowana podczas X Międzynarodowych Targów Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab. Jubileuszowa edycja imprezy odbędzie się w dniach 5-7 marca 2008 w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki.

Węgierskie technologie bioinformatyczne na Bio-Forum VII

BioForum VII Targi Biotechnologii  i Biobiznesu w Europie ŚrodkowejCoraz częściej mówi się o możliwościach jakie daje połączenie biotechnologii oraz technologii informatycznych. W Polsce zaczynają funkcjonować firmy, które wykorzystują to narzędzie. W rozwijaniu technologii bioinformatycznych przodują oczywiście firmy z USA i Europy Zachodniej. Niemniej, także i w naszym regionie realizowane są przedsięwzięcia biznesowe, które bazują na tego typu produktach i usługach. Dobrym przykładem jest węgierska firma bioinformatyczna Astrid Research.

Targi WETERYNARIA 2007

II edycja Targów Lecznictwa Weterynaryjnego i nadzoru nad Bezpieczeństwem Żywności WETERYNARIA 2007 odbędzie się w dniach 29 listopada -1 grudnia 2007 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie pod Honorowy Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

1234567891011121314151617181920