ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Węgierskie technologie bioinformatyczne na Bio-Forum VII

BioForum VII Targi Biotechnologii  i Biobiznesu w Europie ŚrodkowejCoraz częściej mówi się o możliwościach jakie daje połączenie biotechnologii oraz technologii informatycznych. W Polsce zaczynają funkcjonować firmy, które wykorzystują to narzędzie. W rozwijaniu technologii bioinformatycznych przodują oczywiście firmy z USA i Europy Zachodniej. Niemniej, także i w naszym regionie realizowane są przedsięwzięcia biznesowe, które bazują na tego typu produktach i usługach. Dobrym przykładem jest węgierska firma bioinformatyczna Astrid Research.

Firma ta zaprezentuje się w Łodzi, na międzynarodowych Targach Biotechnologii i Biobiznesu - Bio-Forum VII, 15-16 maj 2008. Jest ona doskonałym przykładem dochodowego przedsiębiorstwa opierającego swój biznes na wiedzy z zakresu nauk biologicznych, a także na skutecznym łączeniu zdobyczy technologii IT z bio-technologiami i ich zastosowaniami w medycynie, farmacji, biotechnologii.

Firma Astrid Research została założona przez specjalistów z zakresu medycyny, biotechnologii, IT (technologii informatycznych) oraz zarządzania. Astrid Research świadczy usługi w tworzeniu innowacyjnych narzędzi bioinformatyczych dla medycyny i farmacji. Dysponuje także unikalnymi rozwiązaniami w zakresie drug compliance. W ofercie firmy znajdują się także różne produkty z pogranicza IT oraz biotechnologii jak np. wyszukiwarka fragmentów miRNA w genomie ludzkim (można z niej korzystać bezpłatnie po zalogowaniu na stronie: www.astridresearch.com).

Z przedstawicielami firma Astrid Research będzie wkrótce można spotkać się w Polsce, ponieważ jest ona jednym z wystawców Central European Biotechnology and Biobusiness Trade Fair - Bio-Forum VII, o których była mowa powyżej. Targi te służą prezentacji potencjału biotechnologicznego krajów Europy Środkowej. 7 edycja tarów Bio-Forum przynosi zaskakująco dużo interesujących niespodzianek. Przy powszechnym narzekaniu na mierny rozwój biotechnologii w tym regionie (m.in. także w Polsce) okazuje się, że w rzeczywistości nie jest jednak tak źle.

Do pobrania: pdf Ulotka Bio-Forum VII (740kb).
Strona www: www.bioforum.pl

---
Materiał informacyjny Bio-Forum VII


Bio-Forum VII