ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Targi WETERYNARIA 2007

II edycja Targów Lecznictwa Weterynaryjnego i nadzoru nad Bezpieczeństwem Żywności WETERYNARIA 2007 odbędzie się w dniach 29 listopada -1 grudnia 2007 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie pod Honorowy Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Brak odpowiedniego nadzoru weterynaryjnego nad hodowlą zwierząt oraz produkcją żywności doprowadził już do wielu katastrof i ogromnych strat finansowych. W samej Holandii BSE i pryszczyca spowodowały konieczność uboju blisko 280 tys. sztuk bydła, a z powodu ptasiej grypy uśmiercono 30 mln ptaków! Jakie jest znaczenie lekarza weterynarii w ochronie zdrowia publicznego? Jakie są najnowsze rozwiązania z zakresu leczenia małych i dużych zwierząt hodowlanych?

Nie tylko na takie pytania będzie można znaleźć odpowiedź podczas II edycji Targów Lecznictwa Weterynaryjnego i nadzoru nad Bezpieczeństwem Żywności WETERYNARIA 2007. Wydarzenie odbędzie się w dniach 29 listopada-1 grudnia w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie pod Honorowy Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Oferta i specjaliści w jednym miejscu
To jedyna impreza targowa w Polsce, podczas której spotykają się jednocześnie przedstawiciele środowisk weterynaryjnych i osoby zajmujące się kontrolą żywności pochodzenia zwierzęcego. Targi WETERYNARIA są miejscem połączenia biznesu i nauki, powstają bowiem przy współpracy merytorycznej Rady Programowej oraz ważnych stowarzyszeń i instytucji, co skutkuje rozbudowanym programem wykładów prowadzonych na wysokim poziomie przez najlepszych specjalistów. Tu można porównać aktualnie dostępną na rynku ofertę oraz dowiedzieć się, jakie są najnowsze osiągnięcia nauki dla sektora weterynaryjnego.

Co na targach w tym roku?
Podczas najbliższej edycji targów będzie można zapoznać się z ofertą producentów i dystrybutorów leków i preparatów, karm odżywek, pasz i premiksów, a także wyposażenia lecznic i gabinetów weterynaryjnych - od mebli po niezbędne narzędzia i aparaturę kontrolną oraz analityczną. Wystawcy zaprezentują także środki i maszyny dezynfekujące, usługi utylizacyjne oraz doradcze i projektowe.

Eksperci o bezpieczeństwie żywności
Nowością będzie wyodrębniony Salon Bezpieczeństwa i Higieny Żywności - doskonała okazja do zapoznania się z najnowszymi produktami i usługami obejmującymi: środki do dezynfekcji, dezynsekcji i deratyzacji, doradztwo, projektowanie i wdrażanie systemów zarządzania bezpieczeństwem żywnościowym (HACCP, GMP, GHP), a także przeprowadzenie audytów, szkoleń oraz analiz systemowych. W salonie przez trzy dni będzie można także korzystać z porad ekspertów. Izba Gospodarcza Polskie Mięso zorganizuje bowiem na terenie salonu Stoliki Eksperckie, przy których specjaliści będą udzielać porad dotyczących m. in.: nowych zasad kontroli mięsa oraz opieki merytorycznej nad zakładami mięsnymi, a także certyfikacji.

Poszerz wiedzę, podnieś kwalifikacje
Podobnie, jak pierwsza edycja targów, również najbliższa będzie obfitować w wykłady i seminaria ujęte w jednodniowe bloki tematyczne. Pierwszego dnia targów, czyli 29 listopada (czwartek) będą omawiane zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa i higieny żywności – zwalczania chorób zakaźnych oraz diagnostyki laboratoryjnej. Pojawią się tu m. in. takie tematy, jak: zwalczanie szkodników jako element zapewnienia bezpieczeństwa żywności, wytwarzanie żywności w systemach religijnych - nowi odbiorcy – nowe możliwości dla branży oraz wpływ wyników analizy ryzyka w zakładzie na częstotliwość urzędowej kontroli.
Drugi dzień targów, 30 listopada (piątek) zostanie poświęcony tematyce zwierząt gospodarczych (bydło i trzoda chlewna), ich chorobom, rozpoznawaniu i postępowaniu. Zagadnienia będą dotyczyć m. in. chorób metabolicznych bydła, zwalczania choroby Aujeszky*ego, zasad stosowania leków w wodzie i paszy. Natomiast ostatniego dnia targów, 1 grudnia (sobota) światowej sławy ekspert prof. dr Ludo J. Hellebrekers omówi aktualne problemy anestezjologii psów i kotów. Będzie można wysłuchać wykładów dotyczących podstawowych zagadnień z farmakologii klinicznej leków anestezjologicznych, bólu i analgezji, znieczulenia wziewnego i monitoringu oraz znieczulenia w przypadkach nagłych.

Wstęp na targi, do Salonu oraz na wszystkie wykłady jest bezpłatny pod warunkiem dokonania rejestracji podczas trwania wydarzeń lub przez serwis internetowy – prerejestracja:
www.prerejestracja.targiweterynaria.pl

Organizatorem Targów WETERYNRIA jest firma Międzynarodowe Targi Polska.

Szczegółowy program targów dostępny na: www.targiweterynaria.pl

---
Serwis jest partnerem medialnym Targów WETERYNARIA 2007

Komentarze

brum | 2007-11-24 00:00:00
29 zmienił wam się w tekście na 39 , proponuję korektę ;)

---
Red: Dziękuję, poprawione :)