ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes
Biobiznes

Biobiznes

Liderzy Środkowoeuropejskiej Biotechnologii wyłonieni podczas BioForum 2011

Bio Forum 2009W dniach 11-12 maja 2011, na Środkowoeuropejskich Targach Biotechnologii i Innowacyjnej BioGospodarki - BioForum 2011, odbędzie się rozstrzygnięcie Konkursu Masters of Innovation. To nieodłączny element BioForum, w którym uczestniczą najbardziej innowacyjne przedsiębiorstwa sektora biotech.

Seminarium Polskiego Centrum Akredytacji na EuroLab 2011

Obszary regulowane prawnie w akredytacji laboratoriów i wymagania techniczne - będą tematem przewodnim seminarium organizowanego przez Polskie Centrum Akredytacji przygotowanego specjalnie na XIII Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab 2011.

Nowa formuła konkursu na najlepszy produkt Targów EuroLab 2011

Targi EuroLab 2007Trwa przyjmowanie zgłoszeń do konkursu na „Najlepszy produkt Targów EuroLab 2011”, który po raz pierwszy zostanie poprowadzony w zmienionej formule. Konkurs przeznaczony jest dla wystawców XIII Międzynarodowych Targów Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab 2011. Na laureatów czeka nowa nagroda w postaci unikalnego, rozpoznawalnego w branży laboratoryjnej logo „Najlepszy produkt Targów EuroLab 2011”. Laureaci, których produkty zostaną wyróżnione takim znakiem, będą mogli posługiwać się nim w materiałach promujących nagrodzony produkt.

Konferencja Bioinnovation International Summit zakończona sukcesem

BIO Biznes Finanse Innowacje 200821-22. października w Trójmieście odbyła się konferencja Bioinnovation International Summit na terenie Pomorskiego Parku Naukowo Technologicznego w Gdyni oraz w Atheneum Gedanese Novum w Gdańsku. Po raz kolejny wydarzenie z tego cyklu aktywnie promowało przedsiębiorczość i transfer technologii w sektorze nauk life-science.

Branża laboratoryjna spotka się na Targach EuroLab 2011

Targi EuroLab 2007XIII Międzynarodowe Targi Analityki i Techniki Pomiarowych EuroLab odbędą się w dniach 9-11 marca 2011 r., tradycyjnie już w centrum targowym MT Polska przy ul. Marsa 56C w Warszawie. Na targach zaprezentowana zostanie kompleksowa, najnowsza oferta usług i wyposażenia dla wszystkich rodzajów laboratoriów. Wydarzenie będzie jak zawsze okazją do bezpłatnego uczestnictwa w konferencjach, wykładach i szkoleniach przygotowanych na wysokim poziomie merytorycznym i ściśle ukierunkowanych na aktualne potrzeby branży.

Bioinnovation 2010

BIO Biznes Finanse Innowacje 2008Zbliża się czwarta edycja konferencji Bioinnowacje International Summit. Impreza odbędzie się dniach 21-22 października 2010 w Pomorskiem Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni oraz Gdańskim Uniwersytecie Medycznym w Gdańsku.

Bioinnowacje - wywiad ze zwycięzcą poprzedniej edycji konkursu Najlepszy Projekt

BIO Biznes Finanse Innowacje 2008Zwycięstwo w poprzedniej edycji konkursu "Najlepszy Projekt = Bioinnowacje 2010" umożliwiło Grzegorzowi Gorczycy i jego zespołowi - Zbigniewowi Rafińskiemu i Mai Opatowicz podjęcie próby zrealizowania swojego pomysłu. Jak potoczyły się losy ich projektu i co wynieśli jego pomysłodawcy - wywiad z Grzegorzem Gorczycą, liderem zwycięskiego zespołu w konkursie "Najlepszy Projekt - Bioinnowacje kwiecień 2010".

Najlepszy Projekt - Bioinnowacje 2010

BIO Biznes Finanse Innowacje 2008Już po raz czwarty w Trójmieście w dniach 21-22 października 2010 odbędzie się konferencja w ramach projektu Bioinnowacje. Obok Bioinnowacji - Biotechnologia & Biznes odbywającej się we Wrocławiu, trójmiejska edycja konferencji - Bioinnovations International Summit stanowi jedno z ważniejszych tego typu wydarzeń w Polsce. Jego nowy, międzynarodowy charakter ma na celu wdrażanie nowych technologii na rynek polski jak i zagraniczny. Konferencja ta ma na celu promocję innowacji z dziedziny life-science, mogących rozwinąć polski potencjał naukowy.

BIOTECHNICA 2010

BIOTECHNICA 2008Firmy z sektora biotechnologii wybierają targi BIOTECHNICA jako platformę prezentacji nowych rozwiązań i nawiązywania kontaktów. W październiku (5-7 październik 2010) do Hanoweru przyjadą wystawcy i goście z całego świata, by spotkać się na międzynarodowej imprezie branżowej organizowanej przez Deutsche Messe.

Konkurs Fundacji Hasco-Lek rozstrzygnięty

Dr Edyta Dyguda-Kazimierowicz i mgr farm. Marcin Komar zwyciężyli w IV edycji konkursu Fundacja Hasco-Lek na najlepsze prace naukowe z zakresu farmacji przemysłowej. Laureaci odebrali nagrody podczas uroczystości zorganizowanej w trakcie międzynarodowej konferencji Bioforum, która odbyła się w Łodzi 20 maja 2010 r.

1234567891011121314151617181920