Biobiznes

Biobiznes

Laureaci konkursu prac naukowych Fundacji Hasco-Lek

Nagrody w III edycji ogólnopolskiego konkursu prac naukowych Fundacji Hasco-Lek przyznane. W dniu 4 czerwca sześcioro młodych, wyróżniających się ciekawym dorobkiem, naukowców odebrało laury podczas międzynarodowej konferencji Bioforum 2009 w Łodzi.
» czytaj dalej

Bio Business School przedłuża termin zgłoszeń

Bio Business School przedłuża termin zgłoszeń do 15 czerwca 2009. Wymagania stawiane przez inwestorów kapitałowych innowacyjnym projektom oraz zarządzanie międzynarodowymi projektami badawczymi. To niektóre z tematów, jakie przedstawią najlepsi specjaliści w kraju i ze świata, 6-12 lipca 2009 podczas Bio Business School w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym w Gdyni.
» czytaj dalej

Właściwi ludzie we właściwym miejscu - dobiegły końca Bioinnowacje 2009

BIO Biznes Finanse Innowacje 2008W poniedziałek 1 czerwca dobiegła końca trzecia edycja konferencji Bioinnowacje 2009. Wydarzenie przez trzy dni trwania odwiedziło ponad 300 uczestników, z których ponad 50 zadeklarowało pomysł na własny bio-biznes przed przyjazdem na konferencję.
» czytaj dalej

Największa impreza branży biotechnologicznej w Europie Środkowej

Bio Forum 20093 czerwca startuje w Łodzi największa impreza biotechnologiczna w Europie Środkowej - BioForum 2009. Liczby mówią same za siebie - ponad 500 przedstawicieli branży z 10 krajów, reprezentujących 70 czołowych firm i instytucji regionu z sektora biotech&pharma, którzy przedstawią najnowsze wyniki 85 prac badawczo-rozwojowych.
» czytaj dalej

Jagiellońskie Centrum Rozwoju Leków

Jagiellońskie Centrum Rozwoju Leków to kolejny krok na drodze Krakowa w kierunku rozwoju polskiej biotechnologii i farmacji. PM Group, międzynarodowa firma architektoniczna bierze udział w tym unikatowym na skalę kraju przedsięwzięciu. Projekt otrzyma 45 mln zł dofinansowania ze środków unijnych.
» czytaj dalej

Zarządzanie własnością intelektualną podstawą funkcjonowania sektora life science w Polsce

Rozpoczęto rekrutację do pierwszego cyklu szkoleniowego w ramach Projektu "Zarządzanie własnością intelektualną podstawą funkcjonowania sektora life science w Polsce" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego.
» czytaj dalej

Doborowa obsada Bio Business School

Patrici Barclay, dr Rachel Kreisberg (współzałożycielka Israeli National Center of Bioinformatics Infrastructure COBI, autorka wielu innowacyjnych projektów o międzynarodowej randze), dr Michał Pietraszewski (kierownik zespołów doradczych Centrum Transferu Technologii w Łodzi) dr Grzegorz Urbanek (autor książki Zarządzanie Marką) i Agnieszka Długołęcka - Kurzyk to sprawdzone autorytety, które 6-12 lipca 2009 w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym w Gdyni poprowadzą warsztaty w ramach szkoleń Bio Business School.
» czytaj dalej

Stwórz innowacyjną firmę! Tylko 4 dni do Bioinnnowacji 2009

BIO Biznes Finanse Innowacje 2008Już w najbliższy weekend odbędzie się w Gdyni oraz Gdańsku największe wydarzenie edukacyjne dla naukowców zainteresowanych komercjalizacją własnych osiągnięć i wyników prac badawczych. W konferencji weźmie udział około 200 osób z całej Polski. Organizatorów cieszy fakt, że aż 50 osób przyjeżdża na konferencje z gotowym pomysłem na biznes. Nie są to projekty badawcze ale często pomysły na kolejne firmy typu start-up, które mogą powstać w najbliższych latach.
» czytaj dalej

BioPartnering - kontakty siłą napędową biogospodarki

Nowością, a zarazem główną atrakcją tegorocznego BioForum będzie BioPartnering. To nowatorskie rozwiązanie daje możliwość bezpośrednich spotkań potencjalnych partnerów naukowo-biznesowych. BioPartnering realizuje przesłanie BioForum 2009 - umożliwia i promuje dialog pomiędzy nauką a biznesem w sektorze LifeScience, kluczowy dla podtrzymania dynamiki rozwoju obu tych dziedzin.
» czytaj dalej

Bio Business School szansą dla młodych naukowców sektora Life Science

Pomorski Park Naukowo Technologiczny razem z Pro-Science.eu uruchamiają elitarne szkolenia Bio Business School. Celem szkolenia jest wykształcenie grupy osób mogącej w przyszłości skutecznie działać na rzecz lepszej współpracy nauki z gospodarką. Bio Business School odbędzie się 6-12 lipca 2009.
» czytaj dalej

1234567891011121314151617181920