ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes
Biobiznes

Biobiznes

Laureaci konkursu prac naukowych Fundacji Hasco-Lek

Nagrody w III edycji ogólnopolskiego konkursu prac naukowych Fundacji Hasco-Lek przyznane. W dniu 4 czerwca sześcioro młodych, wyróżniających się ciekawym dorobkiem, naukowców odebrało laury podczas międzynarodowej konferencji Bioforum 2009 w Łodzi.

Bio Business School przedłuża termin zgłoszeń

Bio Business School przedłuża termin zgłoszeń do 15 czerwca 2009. Wymagania stawiane przez inwestorów kapitałowych innowacyjnym projektom oraz zarządzanie międzynarodowymi projektami badawczymi. To niektóre z tematów, jakie przedstawią najlepsi specjaliści w kraju i ze świata, 6-12 lipca 2009 podczas Bio Business School w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym w Gdyni.

Właściwi ludzie we właściwym miejscu - dobiegły końca Bioinnowacje 2009

BIO Biznes Finanse Innowacje 2008W poniedziałek 1 czerwca dobiegła końca trzecia edycja konferencji Bioinnowacje 2009. Wydarzenie przez trzy dni trwania odwiedziło ponad 300 uczestników, z których ponad 50 zadeklarowało pomysł na własny bio-biznes przed przyjazdem na konferencję.

Największa impreza branży biotechnologicznej w Europie Środkowej

Bio Forum 20093 czerwca startuje w Łodzi największa impreza biotechnologiczna w Europie Środkowej - BioForum 2009. Liczby mówią same za siebie - ponad 500 przedstawicieli branży z 10 krajów, reprezentujących 70 czołowych firm i instytucji regionu z sektora biotech&pharma, którzy przedstawią najnowsze wyniki 85 prac badawczo-rozwojowych.

Jagiellońskie Centrum Rozwoju Leków

Jagiellońskie Centrum Rozwoju Leków to kolejny krok na drodze Krakowa w kierunku rozwoju polskiej biotechnologii i farmacji. PM Group, międzynarodowa firma architektoniczna bierze udział w tym unikatowym na skalę kraju przedsięwzięciu. Projekt otrzyma 45 mln zł dofinansowania ze środków unijnych.

Zarządzanie własnością intelektualną podstawą funkcjonowania sektora life science w Polsce

Rozpoczęto rekrutację do pierwszego cyklu szkoleniowego w ramach Projektu "Zarządzanie własnością intelektualną podstawą funkcjonowania sektora life science w Polsce" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Doborowa obsada Bio Business School

Patrici Barclay, dr Rachel Kreisberg (współzałożycielka Israeli National Center of Bioinformatics Infrastructure COBI, autorka wielu innowacyjnych projektów o międzynarodowej randze), dr Michał Pietraszewski (kierownik zespołów doradczych Centrum Transferu Technologii w Łodzi) dr Grzegorz Urbanek (autor książki Zarządzanie Marką) i Agnieszka Długołęcka - Kurzyk to sprawdzone autorytety, które 6-12 lipca 2009 w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym w Gdyni poprowadzą warsztaty w ramach szkoleń Bio Business School.

Stwórz innowacyjną firmę! Tylko 4 dni do Bioinnnowacji 2009

BIO Biznes Finanse Innowacje 2008Już w najbliższy weekend odbędzie się w Gdyni oraz Gdańsku największe wydarzenie edukacyjne dla naukowców zainteresowanych komercjalizacją własnych osiągnięć i wyników prac badawczych. W konferencji weźmie udział około 200 osób z całej Polski. Organizatorów cieszy fakt, że aż 50 osób przyjeżdża na konferencje z gotowym pomysłem na biznes. Nie są to projekty badawcze ale często pomysły na kolejne firmy typu start-up, które mogą powstać w najbliższych latach.

BioPartnering - kontakty siłą napędową biogospodarki

Nowością, a zarazem główną atrakcją tegorocznego BioForum będzie BioPartnering. To nowatorskie rozwiązanie daje możliwość bezpośrednich spotkań potencjalnych partnerów naukowo-biznesowych. BioPartnering realizuje przesłanie BioForum 2009 - umożliwia i promuje dialog pomiędzy nauką a biznesem w sektorze LifeScience, kluczowy dla podtrzymania dynamiki rozwoju obu tych dziedzin.

Bio Business School szansą dla młodych naukowców sektora Life Science

Pomorski Park Naukowo Technologiczny razem z Pro-Science.eu uruchamiają elitarne szkolenia Bio Business School. Celem szkolenia jest wykształcenie grupy osób mogącej w przyszłości skutecznie działać na rzecz lepszej współpracy nauki z gospodarką. Bio Business School odbędzie się 6-12 lipca 2009.

1234567891011121314151617181920