ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes
Biobiznes

Biobiznes

Nauka a przemysł - spotkanie z przedstawicielami EPO

Po spotkaniach z prof. Johnem Martinem i prof. Chrisem Lipinskim dwoma wybitnymi naukowcami, a zarazem praktykami akademickiego biznesu tym razem Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu (CITTRU) zaprasza studentów, doktorantów i naukowców na seminarium z udziałem ekspertów pracujących w Europejskim Urzędzie Patentowym (EPO). Seminarium odbędzie się 28 września 2009.

Prawo wkroczyło do biologii molekularnej

Urząd Patentowy RP zaprasza wszystkich zainteresowanych na otwarte wykłady pod wspólnym tytułem: Prawo wkroczyło do biologii molekularnej, poświęcone ochronie patentowej wynalazków biotechnologicznych. Wykłady odbędą się w dniach 22-23 września 2009.

BIOTECHNICA 2009

W Hanowerze w dniach 6-8 października 2009 odbędzie się kolejna edycja targów BIOTECHNICA - wiodącej europejskiej imprezy branżowej z zakresu biotechnologii oraz nauk przyrodniczych i medycznych.

Spotkanie branżowe Biotechnologia, Farmacja, Kosmetyki

W ostatni czwartek lipca w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni odbyło się spotkanie branżowe "Biotechnologia, Farmacja, Kosmetyki". W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele przedsiębiorstw, jednostek naukowo-badawczych, uczelni oraz władz wojewódzkich z regionu Woj. Pomorskiego. Wydarzenie to rozpoczyna intensywne prace przedstawicieli branży nad definiowaniem najważniejszych wspólnych działań w obliczu zawiązanej już w kwietniu zeszłego roku współpracy.

BioCentrum poszerza ofertę w zakresie produkcji białek rekombinowanych

BioCentrum poszerza ofertę w zakresie produkcji białek rekombinowanych dzięki decyzji Ministerstwa Środowiska. Firma uzyskała zgodę na zamknięte użycie organizmów genetycznie zmodyfikowanych w celu produkcji białek rekombinowanych w organizmach prokariotycznych i eukariotycznych.

Centrum Nowych Technologii Ochota UW

Za ponad 270 mln złotych powstanie Centrum Nowych Technologii Ochota Uniwersytetu Warszawskiego - podpisano umowę na dofinansowanie kolejnego dużego projektu w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Warsztaty Real-time PCR w diagnostyce medycznej

Kolejne już warsztaty, Real-time PCR w diagnostyce medycznej, skierowane do diagnostów laboratoryjnych, biologów molekularnych i biotechnologów, pracowników stacji epidemiologicznych i stacji krwiodawstwa odbędą się 24-25 sierpnia 2009 na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.

UJ proprzedsiębiorczy

Działanie, kreatywność, poszukiwanie nowych wyzwań to niewątpliwe atrybuty studentów. Wielu z nich postrzega przyszłość w perspektywie własnej firmy, w związku z tym poszukuje informacji mogących wyjaśnić nasuwające się pytania, niejasności. Odpowiadając na potrzeby młodych ludzi, działające przy Uniwersytecie Jagiellońskim (UJ) Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu (CITTRU) po raz kolejny zaoferowało cykl spotkań poświęconych zakładaniu własnej firmy.

Relacja z Bioforum 2009

Bio Forum 2009Rezultaty ósmej już edycji BioForum po raz kolejny przerosły oczekiwania organizatorów przedsięwzięcia. Ponad 800 uczestników - przedstawicieli 10 krajów, 60 wystawców, prezentacja przeszło 80 projektów B+R, 230 spotkań biznesowych w ramach BioPartneringu - to tylko niektóre z efektów tegorocznej edycji BioForum. Dużą atrakcją dla uczestników były różnorodne płaszczyzny jedynej biznesowej imprezy w sektorze biotechnologii i LifeScience: sesja wystawiennicza i posterowa, prestiżowe prezentacje, seminaria i warsztaty, BioPartnering - spotkania biznesowe, Round Table Session.

Właściwi ludzie we właściwym miejscu - ciąg dalszy relacji z Bioinnowacji 2009

BIO Biznes Finanse Innowacje 2008Sobotnie spotkanie i sesje wykładowe w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni zakończyła gorąca debata i dyskusje w kuluarach kontynuowane na spotkaniu integracyjnym w jednym z gdyńskich klubów. Ku zadowoleniu organizatorów podczas niedzielnych spotkań dopisała wysoka frekwencja.

1234567891011121314151617181920