ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes
Biobiznes

Biobiznes

siRNA ma ogromny potencjał

"Już samo przyznanie tegorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie Medycyny za siRNA świadczy o dużej aplikacyjności tej technologii." - rozmowa z pracownikami firmy Celon-Pharma, polskiej firmy biotechnologicznej, która zajmuje się rozwojem innowacyjnych leków opartych o technologię interferencyjnego RNA.

Niełatwy biznes naukowców - pionierów

Profesor biznesmenem? A dlaczego by nie? Przecież na polskim rynku funkcjonują firmy akademickie. O sukcesie mogą mówić np. naukowcy z Krakowa - ich prężnie rozwijająca się spółka biotechnologiczna, BioCentrum, prowadzi badania naukowo-rozwojowe, współpracując z firmami z branży farmaceutyczno-biotechnologicznej. Jest jednak i inna strona tego medalu. Opowiada o niej zastrzegający sobie anonimowość profesor z Mazowsza, biotechnolog, prowadzący badania w zakresie żywności funkcjonalnej. Jak podkreśla, mimo odniesienia niezwykłego sukcesu badawczego, na swojej pracy naukowej nie zarobi.

Jak założyć firmę biotechnologiczną? Warsztaty BioBiz

Na anglojęzyczne warsztaty "BioBiz - Jak założyć firmę biotechnologiczną", organizowane w dniach 19-21 września 2006 w Krakowie zaprasza Uniwersytet Jagielloński.

Biotechnologia w Polsce - Przewodnik BioCon Valley

Biotechnologia w PolsceNowy biotechnologiczny atlas Polski pomoże badaczom i przedsiębiorstwom w całej Europie znaleźć partnerów w Polsce. Atlas, który został wykonany przez niemiecką sieć biotechnologiczną BioCon Valley, stanowi przegląd polskiego sektora biotechnologicznego, jak również zawiera charakterystyki 109 przedsiębiorstw zajmujących się naukami przyrodniczymi oraz 43 ośrodków badawczych w całym kraju.

CITTRU: Spotkania branżowe biznes - nauka

CITTRU Spotkania branżoweDziałające na Uniwersytecie Jagiellońskim, Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu (CITTRU) zaprasza wszystkich przedsiębiorców do skorzystania z bezpłatnych spotkań z uniwersyteckimi ekspertami, którzy pomogą rozwiązać problemy technologiczne, udzielą porad dotyczących rozwoju, testowania i wdrożenia nowego produktu. Pierwsze spotkanie "SYMBIOTICA" odbędzie się 7 lipca 2006, drugie: "BIO-EKO" – zaplanowano na 21 lipca 2006.

Przemysł biotechnologiczny UE jest niedofinansowany

Według raportu zleconego przez europejskie stowarzyszenie przemysłu biotechnologicznego EuropaBio, przemysł biotechnologiczny jest ofiarą niedoinwestowania, przez co pozostaje znacznie w tyle za przemysłem amerykańskim.

Bio-Forum 2006 - Targi Biotechnologii i Biobiznesu

 Bio-Forum Targi Biotechnologii i BiobiznesuBio-Forum najlapidarniej można określić jako giełdę ofert służących podniesieniu poziomu innowacji w sektorze biogospodarki. Jej specyfiką jest prezentowanie przede wszystkim potencjału badawczo-wdrożeniowego i innowacyjnego krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Targi odbędą się w Łodzi, w dniach 19-20 października 2006 roku.

Promocja Targów Biotechnologii i Biobiznesu Bio-Forum VI na Ukrainie

Celem organizowanych w Łodzi Targów Biotechnologii i Biobiznesu – BioForum VI, które odbędą się w dniach 19-20 października 2006, jest prezentacja oferty służącej podniesieniu poziomu innowacyjności w sektorze biotechnologicznym, farmaceutycznym i kosmetycznym.

Polscy naukowcy i ich.. ferrari

ferrariZ punktu widzenia inwestora, nie ma na polskim rynku projektów naukowych, które można by było finansować na zasadach rynkowych. Sukces biotechnologii w USA, Wielkiej Brytanii, czy Niemczech wyraźnie wskazuje, na to że podstawą rozwoju biotechnologii i jej siłą napędową są innowacyjne firmy, tworzone głównie przez naukowców, tzw. start-up’y. I każde działanie mające poprawić innowacyjność polskiej gospodarki, ignorujące ten fakt, skazane są na niepowodzenie. Czyli o tym, dlaczego polscy naukowcy nie jeżdżą ferrari, i co zrobić aby mogli się przesiąść do auta z Maranello.

Seminarium: Intellectual property strategies in bioscience

Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu CITTRU (Uniwersytet Jagielloński) zaprasza do wzięcia udziału w seminarium "Intellectual property strategies in bioscience". Odbędzie się ono w dniach 27-28 kwietnia 2006 w Krakowie.

1234567891011121314151617181920