ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes
Biobiznes

Biobiznes

Zastosowanie techniki Real-Time PCR w diagnostyce

W dniach 9-10 luty 2009 odbędzie się szkolenie: Zastosowanie techniki Real-Time PCR w diagnostyce. Celem szkolenia jest przedstawienie możliwości wykorzystania techniki Real-Time PCR do wykrywania patogenów w materiałach biologicznych.

Seminarium: Zastosowania real-time PCR w medycynie

Seminarium z cyklu Biologia Molekularna w Medycynie pt. Zastosowania real-time PCR odbędzie się 15 stycznia 2009 w Warszawie. Organizowane jest przez Centrum Edukacji Medycznej CEMED Sp. z o.o.

Nowe laboratorium BioCentrum w Krakowie

biocentrumKrakowska firma biotechnologiczna BioCentrum otworzyła dzisiaj oficjalnie w Krakowie nowe laboratorium badawczo-rozwojowe, zlokalizowane w budynkach III Kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Gronostajowej. Nowe laboratorium BioCentrum umożliwia prowadzenie zaawansowanych badań biochemicznych oraz pracę z liniami komórkowymi. Badania takie są wykorzystywane w procesie opracowywania innowacyjnych leków oraz różnego rodzaju analizach dla firm farmaceutycznych i chemicznych.

Wrocławskie Centrum Badań partnerem BioForum 2009

Wrocławskie Centrum Badań (WCB EIT+) ma na celu wspieranie komercjalizacji projektów badawczorozwojowych. Instytucja ta jest zaangażowana w zaawansowany program innowacji i rozbudowy biogospodarki oparty na wiedzy, który ma na celu zlokalizowanie we Wrocławiu Europejskiego Instytutu Innowacyji i Technologii (EIT+). BioForum 2009 odbędzie się w dniach 3-5 czerwca 2009.

Rozwój przemysłu farmaceutycznego a patent, wyłączność danych i wyłączność rynkowa

Dynamiczny rozwój sektora farmaceutycznego na polskim rynku powoduje, że wyraźne wzrasta liczba postępowań sądowych dotyczących naruszenia patentu. Cooper Conferences organizuje 2 kwietnia 2009 konferencję mającą na celu szczegółową prezentację najważniejszych zagadnień dotyczących własności przemysłowej w farmacji.

CITTRU: Przedsiębiorczość w cenie

40000 zł dofinansowania na założenie własnej działalności gospodarczej, dodatkowe, półroczne wsparcie finansowe na wydatki administracyjne, szkolenia i doradztwo biznesowe - wszystko to zawiera oferta projektu Szkoła Przedsiębiorczości UJ - Innowacje i biznes - nowej inicjatywy realizowanej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, koordynowanego przez Wszechnicę UJ i Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu (CITTRU).

CITTRU: Wykłady Nauka a przemysł

Po czerwcowym spotkaniu z współodkrywcą DNA prof. Jamesem Watsonem w listopadzie br. Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza na dwa spotkania z wybitnymi uczonymi, zajmującymi się badaniami biomedycznymi – prof. Chrisem Lipinskim i prof. Johnem Martinem. Wykłady: Nauka a przemysł odbędą się w Collegium Maius UJ (ul. Jagiellońska 15) w dniach 6 i 17 listopada 2008.

VetPharma 2009

VetPharma 2009, konferencja zapoznająca z aktualną sytuacją prawą w obszarze weterynaryjnych produktów leczniczych, oraz przekazująca praktyczną wiedzę prowadzącą do sprawnego i efektywnego funkcjonowania w tym obszarze, odbędzie się 25 listopada 2008 w Hotelu Polonia Palace w Warszawie.

BIOTECHNICA 2008 - sukces targów w nowej formule

BIOTECHNICA 20087 października 2008 zainaugurowano nową edycję targów BIOTECHNICA – od tej pory będą one odbywać się co roku. Koncepcja ta okazała się sukcesem.

Centrum Bio- i Nanotechnologii na Politechnice Łódzkiej

Politechnika Łódzka otworzy nowatorskie w skali kraju centrum badawcze zajmujące się eksperymentami z dziedziny bio- i nanotechnologii. Jak informuje rzecznik uczelni Ewa Chojnacka, placówka działać będzie w oparciu o najlepsze europejskie wzorce, a pracować w niej będą interdyscyplinarne zespoły naukowców z polskich i zagranicznych ośrodków.

1234567891011121314151617181920