ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

CITTRU: Wykłady Nauka a przemysł

Po czerwcowym spotkaniu z współodkrywcą DNA prof. Jamesem Watsonem w listopadzie br. Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza na dwa spotkania z wybitnymi uczonymi, zajmującymi się badaniami biomedycznymi – prof. Chrisem Lipinskim i prof. Johnem Martinem. Wykłady: Nauka a przemysł odbędą się w Collegium Maius UJ (ul. Jagiellońska 15) w dniach 6 i 17 listopada 2008.

Organizatorami tych wydarzeń są uniwersyteckie Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu (CITTRU), Jagiellońskie Centrum Badań Medycznych, Fundacja Kościuszkowska oraz Klaster LifeScience Kraków.

Pierwszy z wykładowców, prof. Chris Lipinski jest uznanym autorytetem w dziedzinie chemii leków, konsultantem naukowym wielu firm farmaceutycznych oraz współtwórcą innowacyjnej firmy Melior Discovery. Jednym z jego ważnych osiągnięć jest opracowanie tzw. „reguły pięciu”, która dotyczy badania pożądanych właściwości leków. Wykład prof. Lipinskiego poświęcony badaniom nad lekami rozpocznie się 6 listopada 2008 o godz. 16.00 (Coll. Maius, sala im. Bobrzyńskiego).

Prof. John Martin zaś, wybitny specjalista-kardiolog, autor wielu nowatorskich terapii farmakologicznych i genetycznych oraz założyciel firmy biotechnologicznej ARK Therapeutics, będzie mówił o współpracy z biznesem jako najlepszej drodze do urzeczywistniania naukowych idei. Początek wykładu 17 listopada 2008, godz. 16.00 (Coll. Maius, sala im. Bobrzyńskiego).

Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa w spotkaniach wszystkich, którzy z powodów naukowych lub biznesowych interesują się rozwojem nowych leków i metod terapeutycznych.

Wykłady będą prowadzone w języku angielskim, a uczestnictwo w nich jest bezpłatne. Po każdym z wykładów przewidziano czas na dyskusję. Zgłoszeń udziału można dokonywać poprzez stronę internetową: www.cittru.uj.edu.pl.

Źródło: CITTRU