ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Rozwój przemysłu farmaceutycznego a patent, wyłączność danych i wyłączność rynkowa

Dynamiczny rozwój sektora farmaceutycznego na polskim rynku powoduje, że wyraźne wzrasta liczba postępowań sądowych dotyczących naruszenia patentu. Cooper Conferences organizuje 2 kwietnia 2009 konferencję mającą na celu szczegółową prezentację najważniejszych zagadnień dotyczących własności przemysłowej w farmacji.

Wprawdzie przepisy ustawy - Prawo własności przemysłowej przewidują w sprawach o naruszenie patentów zapewnienie przez sąd tajemnicy przedsiębiorstwa, jednak w praktyce ani strony sporu, ani sąd nie są w stanie takiej ochrony zapewnić. Jak bowiem wykazywać, że stosowany sposób otrzymywania substancji (wytworu) nie jest procesem, który korzysta z ochrony patentowej bez jego ujawnienia i to jeszcze na etapie postępowania zabezpieczającego?

Zakaz wprowadzania do obrotu towarów, pomimo iż orzekany jedynie na czas trwania procesu, może w praktyce oznaczać uniemożliwienie wejścia na rynek produktu, który w momencie wyrokowania nie zostanie uznany za nielegalny czy naruszający cudze prawa.

Cooper Conferences organizuje w styczniu 2009 roku, w warszawskim hotelu Polonia Palace, jednodniową konferencję, podczas której zaproszeni prelegenci - eksperci tego sektora rynku farmaceutycznego przekażą bieżące informacje z tego zakresu wiedzy o rynku. Szkolenie ma na celu szczegółową prezentację najważniejszych zagadnień dotyczących własności przemysłowej w farmacji. Podczas szkolenia zarezerwowana zostanie pula czasowa na dyskusje i pytania uczestników.

Szkolenie przeznaczone jest dla: Kadry Kierowniczej Firm Farmaceutycznych, Kierowników i pracowników działów rejestracji i informacji naukowej, osób odpowiedzialnych za dopuszczenie produktów do obrotu, odpowiedzialnych za przygotowanie dokumentacji rejestracyjnej, odpowiedzialnych za bezpieczeństwo produktu leczniczego Pracowników działu Badawczo-Rozwojowego Pracowników działu Zapewnienia Jakości Pracowników działu Kontroli Jakości

Zobacz broszurę informacyjną, program konferencji, zaproszonych prelegentów:
pdf Rozwoj_przemyslu_farmaceutycznego.pdf (360kb)

Termin konferencji uległ zmianie. Dokładny termin zostanie podany w najbliższym czasie.

Organizatorem warsztatów jest Cooper Conferences by Perfect Solutions
Szczegóły na stronie: www.cooperconferences.pl
Kontakt: (22) 424 73 73 bądź e-mail: biuro@cooperconferences.pl

---
Serwis BioTechnolog.pl jest patronem medialnym targów Weterynaria 2008.