ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes
Biobiznes

Biobiznes

Laboratorium Badań Strukturalnych

Ilościowe eksperymentalne badania rozkładu gęstości elektronowej w molekułach, testowanie elementów optoelektronicznych, oznaczanie zanieczyszczeń w substancjach farmaceutycznych, badania składników żywności czy płynów biologicznych oraz badania strukturalne białek i kwasów nukleinowych - to niektóre możliwości jakie daje nowa aparatura Laboratorium Badań Strukturalnych, które właśnie otwarto w Warszawie.

Nowy gracz na rynku insuliny

Polfa z Tarchomina chce zdobyć co najmniej 5 proc. krajowego rynku insuliny ludzkiej. Plan ma szansę realizacji, tylko jeśli minister zdrowia zdecyduje, że lek będzie refundowany.

Targi EuroLab 2007 - biotechnologia pod kontrolą

Targi EuroLab 2007Odpowiednio wyposażone laboratorium biotechnologiczne to warunek niezwykle istotny, który ma wpływ na właściwy przebieg procesów mikrobiologicznych i chemicznych. Szeroka oferta aparatury i urządzeń wykorzystywanych m.in. w laboratoriach biotechnologicznych zostanie zaprezentowana podczas IX Międzynarodowych Targów Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab organizowanych przez Międzynarodowe Targi Polska. Impreza odbędzie się w dniach 7-9 marca 2007 w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki.

Nowa edycja projektu *Zostań Skutecznym Przedsiębiorcą*

Od stycznia 2007 roku zaczyna się w CITTRU cykl intensywnych szkoleń poświęconych tworzeniu własnego innowacyjnego biznesu. Rekrutacja tylko do 8 grudnia 2006.

Intellectual Property Strategies in Bioscience

Seminarium odbędzie się w dniach 30 listopada-1 grudnia 2006 r. w Warszawie (Millennium Plaza, Al. Jerozolimskie 123a) w ramach realizowanego przez CITTRU projektu IP Knowledge Network ScanBalt finansowanego przez Unię Europejską w 6. Programie Ramowym.

BioMalaysia 2006

W dniach 6-8 grudnia 2006 r. odbędzie się w Kuala Lumpur, w Malezji, międzynarodowa konferencja i wystawa BioMalaysia 2006. Organizatorami imprezy są: BiotechCorp – rządowa agencja zajmująca się rozwojem biotechnologii w Malezji, MOSTI – Ministerstwo Nauki, Technologii i Innowacyjności oraz MBIO (Malaysia Bioindustry Organization) – samorządowa organizacja firm i instytucji związanych z szeroko pojętą biotechnologią.

II Dni Przedsiębiorczości UJ

W dniach 14-15 listopada 2006 w sali konferencyjnej Biblioteki Jagiellońskiej - Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu (CITTRU) organizuje II Dni Przedsiębiorczości UJ. Wydarzenie to składa się z szeregu spotkań, dyskusji, informacji, których hasłem przewodnim jest odpowiedź na pytania: czy warto i w jaki sposób rozwijać własną firmę, przedsięwzięcie oparte o nowatorskie, innowacyjne pomysły?

Targi Weterynaria 2006 – nie tylko dla lekarzy weterynarii

Prezentacja najnowszych technologii i praktycznych rozwiązań stosowanych w medycynie weterynaryjnej, a także interesujące konferencje i seminaria prowadzone przez wybitnych specjalistów – to niektóre propozycje przewidziane dla gości Targów Lecznictwa Weterynaryjnego i Nadzoru nad Bezpieczeństwem Żywności "WETERYNARIA 2006". Wydarzenie odbędzie się w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki w dniach 30 listopada - 2 grudnia 2006.

Klaster naukowo-przemysłowy Life Science Krakow

20 października 2006r. w Collegium Maius UJ Prof. Karol Musioł, Rektor UJ oraz przedstawiciele kilkunastu firm i instytucji naukowych podpiszą umowę o stworzeniu Klastra Life Science Krakow.

TMT.Bioventures Conference 2006

Giełdowy fundusz inwestycyjny MCI Management S.A. oraz BiznesNet S.A. zapraszają 15 listopada 2006 do sali konferencyjnej Centrum Giełdowego w Warszawie, gdzie dyskutowane będą zagadnienia związane z rozwijaniem produktów i przedsięwzięć w dziedzinie biotechnologii.

1234567891011121314151617181920