ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

BioMalaysia 2006

W dniach 6-8 grudnia 2006 r. odbędzie się w Kuala Lumpur, w Malezji, międzynarodowa konferencja i wystawa BioMalaysia 2006. Organizatorami imprezy są: BiotechCorp – rządowa agencja zajmująca się rozwojem biotechnologii w Malezji, MOSTI – Ministerstwo Nauki, Technologii i Innowacyjności oraz MBIO (Malaysia Bioindustry Organization) – samorządowa organizacja firm i instytucji związanych z szeroko pojętą biotechnologią.

Impreza kierowana jest tematycznie do ośrodków badawczych, firm produkcyjnych, naukowców, studentów biotechnologii, firm wdrożeniowych oraz instytucji finansowych.

Podczas konferencji omawiane ma być szerokie spectrum zagadnień, od inżynierii genetycznej, poprzez bioinformatykę, bioprzemysł, do kwestii finansowania, ochrony własności intelektualnej i warunków inwestycji w branży.

W wystawie uczestniczyć będzie ok. 100 wystawców z branży, w tym 42 wystawców zagranicznych z 16 krajów. W konferencji przewidziano udział 75 mówców.

Biotechnologia jest jednym z priorytetowych działów gospodarki Malezji, co znalazło potwierdzenie w 9-tym Planie Rozwoju Narodowego na lata 2006-2010. Dla inwestorów zagranicznych nawiązujących współpracę w dziedzinie biotechnologii przewidziane są różnego rodzaju ulgi inwestycyjne, m.in. zwolnienie z podatku dochodowego przez okres 10 lat, dostęp do finansowania ze środków rządowych, możliwość transferu środków za granice itp.

Dodatkowe informacje o BioMalaysia można uzyskać na stronie internetowej http://www.biotechcorp.com.my lub pod e-adresem: biomalaysia2006@biotechcorp.com.my.

W przypadku zainteresowania polskich instytucji i firm, dalszą pomocą w uzyskaniu dodatkowych informacji i nawiązaniu kontaktów służy:
Trade and Investment Promotion Section
Embassy of the Republic of Poland
Suite 6, Level 7, Menara Dato* Onn
P.O. Box 47,48 Putra World Trade Centre
45, Jalan Tun Ismail
50480 Kuala Lumpur
ph. +603 40430940 / 40427886 / 40428517
fax. + 603 40430216
e-mai: brh_msia@tm.net.my
http: www.wehkl.com

---
Zewnętrzny materiał prasowy.