ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

TMT.Bioventures Conference 2006

Giełdowy fundusz inwestycyjny MCI Management S.A. oraz BiznesNet S.A. zapraszają 15 listopada 2006 do sali konferencyjnej Centrum Giełdowego w Warszawie, gdzie dyskutowane będą zagadnienia związane z rozwijaniem produktów i przedsięwzięć w dziedzinie biotechnologii.

Poruszane będą takie zagadnienia jak:
· Rozwój sektora bio-tech oraz lifescience na świecie i w Polsce
· Czynniki konieczne do odniesienia sukcesu w branży biotechnologii i lifescience
· Ochrona praw własności intelektualnej w branży biotechnologicznej
· Finansowanie projektów wczesnych faz rozwoju przedsięwzięć z sektora biotech

Do udziału w konferencji zapraszamy:
· przedstawicieli firm z branży biotechnologii oraz lifescience
· przedsiębiorców i naukowców zainteresowanych sektorem biotech
· liderów opinii:
- przedstawicieli środowisk naukowych
- dziennikarzy
· przedstawicieli funduszy venture capital
· inwestorów indywidualnych / business angels.

Gość Specjalny TMT.Bioventures Conference 2006

Profesor dr Jens Schneider-Mergener przeprowadził firmę Jerini AG przez wszystkie strategiczne fazy wzrostu, obecnie główne produkty firmy znajdują się w ostatnich fazach testów klinicznych. Od momentu rozpoczęcia działalności operacyjnej przez spółkę w 1994 roku pozyskał łącznie 83 mln Euro finansowania w trzech rundach inwestycji venture capital, a następnie kolejne 50 mln Euro po udanym IPO.Jako doktorant w California Institute of Technology w Pasadenie, USA Jens Schneider-Mergener dokonał m.in chemicznej syntezy enzymu proteazy wirusa HIV.

Program TMT.Ventures Conference 2006, Warszawa – 15.11.2006

Konferencję otworzy Sylwester Janik, reprezentujący Akcelerator Technologii Centrum Innowacji FIRE, oferujący pomoc w tworzeniu innowacyjnych przedsiębiorstw.

Następnie Jan Czarnecki z firmy Finepharm przedstawi przykłady realizacji inwestycji Venture Capital w firmy biotechnologiczne.

Gwoździem programu imprezy będzie wystąpienie Gościa Specjalnego, którym będzie Prof. dr Jens Schneider-Mergener, na temat czynników sukcesu niezbędnych w rozwoju firm biotechnologicznych / lifescience.

Prof. dr Jens Schneider-Mergener jest przewodniczącym zarządu i założycielem Jerini AG - spółki farmaceutycznej z Berlina wyspecjalizowanej w odkrywaniu i opracowywaniu terapeutyków na podstawie peptydów.

Równie interesujący co wystąpienie Gościa Specjalnego będzie zapewne panel dyskusyjny na temat "Perspektywy rozwóju sektora bio-tech oraz lifescience na świecie i w Polsce." Dyskusję poprowadzi Sylwester Janik, z Akceleratora Technologii Centrum Innowacji FIRE, natomiast wśród panelistów będą Tadeusz Pietrucha z Bio-tech Consulting oraz Grzegorz Gromada reprezentujący Wrocławski Park Technologiczny.

Z wystąpieniem na temat finansowania projektów we wczesnych fazach rozwoju wystąpi także Piotr Kłodnicki, przedstawiciel funduszu inwestycyjnego MCI Management.

Leszek Rychlewski reprezentujący Bioinfobank będzie mówił o wyższych uczelniach jako źródłach pomysłów i projektów inwestycyjnych. Rafał Witek z WTS Kancelarii Rzeczników Patentowych opowie o niezwykle ważnym aspekcie przedsięwzięcia w tej branży, czyli ochronie praw własności intelektualnej. Z kolei Tadeusz Pietrucha, z Bio-tech Consulting, zaprezentuje metody oceny potencjału komercjalizacyjnego w projektach bio-tech. Impreza zakończy się panelem dyskusyjnym na temat barier w komercjalizacji projektów bio-technologicznych.

Oranizatorami konferencji jest notowany na warszawskiej Giełdzie fundusz inwestycyjny MCI Management S.A. oraz BiznesNet S.A.

Szczegółowy program konferencji i rejestracja:
http://www.biznesnet.pl/tmt/

Rejestracja uczestników na konferencję trwa. Zgłoszenia do końca października objęte są 20% rabatem w ramach promocji EARLY BOOKING

Kontakt z organizatorem i nieodpłatna rejestracja dla przedstawicieli mediów:
Ewa Stępień - Project Manager, BiznesNet SA
tel. (22) 8533776,
mobile: 607805239,
mailto: Ewa.Stepien@biznesnet.pl

---
Serwis BioTechnolog.pl jest patronem medialnym TMT.Bioventures Conference 2006.

Komentarze

wiem | 2006-11-11 00:00:00
mci po 26,- za 2 tyg.

netiowiec | 2006-11-18 00:00:00
czy bedzie jakis artykul na temat konferencji TMT, jej przebiegu, komentaz do wystąpienia na temat finansowania projektów we wczesnych fazach rozwoju (Piotr Kłodnicki, przedstawiciel funduszu inwestycyjnego MCI Management) ?, moze juz jest i nie moge znalezc?, moze ktos byl i podzieli sie wrazeniami ? , dzieki ;-)

netiowiec

Gość | 2006-11-20 00:00:00
część prezentacji jest pod adresem: http://firma.biznesnet.pl/view/295