ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

II Dni Przedsiębiorczości UJ

W dniach 14-15 listopada 2006 w sali konferencyjnej Biblioteki Jagiellońskiej - Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu (CITTRU) organizuje II Dni Przedsiębiorczości UJ. Wydarzenie to składa się z szeregu spotkań, dyskusji, informacji, których hasłem przewodnim jest odpowiedź na pytania: czy warto i w jaki sposób rozwijać własną firmę, przedsięwzięcie oparte o nowatorskie, innowacyjne pomysły?

II Dni Przedsiębiorczości to szereg wydarzeń organizowanych przez CITTRU*, których głównym celem jest propagowanie wśród studentów, doktorantów i młodych pracowników nauki idei przedsiębiorczości opartej o innowacyjne pomysły, uczenie "myślenia" w sposób przedsiębiorczy, a wiec także nieszablonowy, oryginalny, nowatorski. Dobry biznes to nie tylko korzystanie z doświadczeń poprzedników, ale i często "pójście pod prąd", zanegowanie prawd "niby oczywistych" i rozwiązań "jedynych, możliwych" do zastosowania.

Dlatego też pragną zainteresować młodych odbiorców wspomnianymi zagadnieniami, organizatorzy chcą zaproponować szereg różnych tematów, których wspólnym mianownikiem jest przedsiębiorczość innowacyjna. Obok więc dyskusji z ekspertami, odbędzie się panel informacyjny o finansowaniu nowych inwestycji, a spotkania młodych przedsiębiorców, wręczenie czeków dofinansowania oraz wystawę fotograficzną "Innowacje" uzupełnią wykłady i prezentacje dotyczące innowacyjności w biznesie.

Dyskutantami w trakcie Dni będą zarówno eksperci, jak i młodzi przedsiębiorcy, firmy oraz instytucje finansowe. Znaczna część czasu przeznaczona będzie na pytania uczestników i wymianę opinii.

Wydarzenie skierowane jest do studentów różnych kierunków, także do absolwentów i młodych pracowników nauki. Nie bez znaczenia jest możliwość łączenia poglądów, predyspozycji czy zainteresowań osób z różnych kręgów, choćby przedstawicieli nauk ścisłych ze studentami nauk ekonomicznych i humanistycznych. Jedni mogą "przynieść" ze sobą innowacyjny pomysł, a drudzy pomóc go zrealizować: zaplanować, doradzić, pokonać konkurencję.

Oczywiście nie może w trakcie Dni zabraknąć konkretnych informacji, ofert i propozycji. Jednakże zostaną one dopasowane do innych wydarzeń pobudzających świadomość przedsiębiorczości i innowacyjności.

*Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu (CITTRU)
Powstało w 2003r. Zadaniem tej jednostki jest wspieranie transferu technologii, promocja przedsiębiorczości akademickiej oraz aplikowanie o fundusze na strategiczne inwestycje UJ, także te związane z rozwojem przedsiębiorczości. Działalność CITTRU to miedzy innymi Innowacyjna Baza Danych, gromadząca i udostępniająca informacje o uniwersyteckich ekspertach, projektach i aparaturze, zacieśnienie współpracy pomiędzy naukowcami a firmami, edukacja pro-przedsiębiorcza, współpraca międzynarodowa, wsparcie w pozyskiwaniu funduszy na innowacyjne badania.

CITTRU:
ul. Czapskich 4, 31-110 Kraków
e-mail: cittru@uj.edu.pl, www.cittru.uj.edu.pl

Informacje:
Wojciech Gede
012 663 38 36, e-mail: wojciech.gede@uj.edu.pl

Komentarze

aga | 2006-11-16 00:00:00
fajna impreza i bardzo fajni prowadzacy ;))))))))))