Biobiznes

Biobiznes

Chiny biotechnologiczną potęgą?

Początek grudnia 2008 roku, do zainwestowania w firmy biotechnologiczne około 60 milionów dolarów, 20 nowo powstałych firm biotechnologicznych ubiega się o wsparcie, w spotkaniu uczestniczy ponad 300 osób z czego 80 to reprezentanci inwestorów. To niestety nie Polska. Tak wyglądały ostatnie targi inwestycyjne w dziedzinie biotechnologii odbywające się w Pekinie.
» czytaj dalej

Euroimplant S.A. pierwszym beneficjentem NCBiR

Firmy, których działalność oparta jest na nowoczesnych technologiach mają do wyboru coraz większy wachlarz instytucji mogących wspierać ich badania i rozwój. Najnowszym tworem powstałym dzięki inicjatywie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju odpowiedzialne za wspieranie innowacyjnych firm.
» czytaj dalej

CITTRU: Lawina pomysłów na biznes

Nabór do I edycji projektu Szkoła Przedsiębiorczości UJ - Innowacje i biznes - zakończony. Przeszło 300 osób zgłosiło chęć udziału deklarując jednocześnie gotowość do założenia własnej innowacyjnej firmy na terenie Małopolski.
» czytaj dalej

Polska diagnostyka innowacyjna

Jeszcze cztery lata temu Polska uznawana była za zaścianek diagnostyki molekularnej Europy. Dzięki inicjatywom popularyzowania przedsiębiorczości wśród naukowców oraz dzięki inicjatywie ich samych, w ciągu tych czterech lat udało się nam zmniejszyć dystans dzielący rodzimy rynek usług diagnostycznych od rynków zachodnich.
» czytaj dalej

XI Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab 2009

Targi EuroLab 2007Najnowsze rozwiązania, technologie i osiągnięcia naukowe oraz niepowtarzalna okazja do poznania propozycji wiodących firm i instytucji związanych także z szeroko pojęta biotechnologią - jednym zdaniem - Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab. Jedenasta edycja tego prestiżowego wydarzenia odbędzie się w dniach 4-6 marca 2009, po raz pierwszy w nowo wybudowanym Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie.
» czytaj dalej

CITTRU: Nauka, Innowacje, Marketing, Biznes - dwa nowe wydawnictwa

Z początkiem 2009 roku zadebiutował, zatytułowany właśnie NIMB – Nauka, Innowacje, Marketing, Biznes - drukowany kwartalnik, będący owocem współpracy CITTRU oraz Politechniki Lubelskiej. Celem zespołu redakcyjnego jest pokazanie - odwołując się do artykułu wstępnego w pierwszym numerze NIMBa - że środowisko opisane słowami Nauka, Innowacje, Marketing, Biznes to nie przestrzeń cechująca się niesprzyjającym klimatem, trudnymi warunkami bytowania i niespełnionymi szansami rozwoju.
» czytaj dalej

Innowacyjność Polski na tle Unii Europejskiej

Badanie innowacyjności regionu czy kraju opiera się na pomiarze licznych czynników stymulujących wzrost poziomu innowacyjności danego regionu. Czynniki te uwzględniają warunki strukturalne wpływające na innowacyjność, nakłady finansowe na działalność badawczo-rozwojową, innowacyjność przedsiębiorstw prywatnych, zatrudnienie w branżach wysokich technologii czy choćby liczbę zgłaszanych patentów. Najpopularniejszym rankingiem w Unii Europejskiej jest Summary Innovation Index (SII).
» czytaj dalej

Wielkie biotechnologiczne łączenie sił

Mimo gorszej sytuacji na rynku firm biotechnologicznych stale przybywa. Ostatnio jednak można obserwować ciekawą sytuację dążenia większych podmiotów do łączenia sił. Zdążyły już opaść emocje związane z ogłoszonym 12 czerwca 2008 zakupem firmy Applied Biosystems przez Invitrogen. Ogłoszenie połączenia tych dwóch światowych liderów w produkcji odczynników oraz specjalistycznej aparatury można niewątpliwie uznać za jedno w większych wydarzeń na rynku biotechnologicznym w 2008 roku. Wartość transakcji szacuje się na 6,7 miliardów dolarów. Nowo powstała spółka o nazwie Life Technologies będzie notowana na amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych pod skrótem LIFE.
» czytaj dalej

Klaster LifeScience Kraków angażuje się w BioForum 2009

Bioforum 2009 jest dużym międzynarodowym wydarzeniem w branży, a większość odwiedzających stanowią potencjalni partnerzy Klastra LifeScience Kraków. Takie spotkania niosą ze sobą ogromny potencjał, dlatego uważam, że uczestnictwo w Bioforum w roli Partnera to szansa, którą koniecznie trzeba wykorzystać - tak podsumował pierwszy etap współpracy z BioForum 2009 Kazimierz Murzyn, Dyrektor Zarządzający Klastra LifeScience Kraków.
» czytaj dalej

Biobiznes w czasach kryzysu gospodarczego

Chociaż na pierwszy rzut oka niewiele się zmieniło w otoczeniu biznesu w branży Life Science, niewątpliwie wszyscy już wiemy, że nadciąga gorszy czas dla rozpoczynania ryzykownych inwestycji. Kryzys gospodarczy, chociaż jeszcze słabo widoczny w Polsce, silnie oddziałuje na najważniejsze rynki biotechnologiczne. Coraz więcej słychać też o pierwszych problemach firm z sektora.
» czytaj dalej

1234567891011121314151617181920