ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes
Biobiznes

Biobiznes

Nanobiochipy na BioForum 2009

Bio Forum 2009Nowoczesne zastosowania Nanobiochipów prowokują do dyskusji. Zagadnienie to zgromadzi prestiżowych specjalistów w tym zakresie m.in. z Nanotron Technologies GmbH oraz z Berlin Helmholtz Institute, którzy poprowadzą dedykowany panel Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ podczas Środkowoeuropejskiego Forum Biotechnologii - BioForum 2009

Selvita bierze udział w projekcie PEPLASER

Selvita rozpoczęła realizację europejskiego projektu badawczego, którego celem jest opracowanie innowacyjnej technologii i aparatury do syntezy peptydów w fazie stałej. Projekt ten będzie przełomowy dla badań w dziedzinie proteomiki w podobny sposób, jak technologia mikromacierzy DNA w dziedzinie genomiki.

Nakłady finansowe na badania naukowo-rozwojowe w Europie

Dotychczasowy rozwój finansowania badań naukowo-rozwojowe (ang. R&D - research and development) w naszym kraju stawia Polskę na jednej z najgorszych pozycji w Europie. Takie wnioski płyną z opublikowanego pod koniec stycznia raportu Komisji Europejskiej na lata 2000-2006.

Pierwszy w Polsce Park LifeScience coraz bliżej

PM Group zakończył prace przy pierwszym etapie budowy Parku LifeScience w Krakowie. To pierwsze przedsięwzięcie biotechnologiczne realizowane na tak dużą skalę w Polsce.

Konkurs Najlepszy projekt - Bioinnowacje 2009

BIO Biznes Finanse Innowacje 2008Organizatorzy Konferencji BIO Biznes Finanse Innowacje 2009 zapraszają do wzięcia udziału w I edycji konkursu Najlepszy projekt - Bioinnowacje 2009. Formuła konkursu pozwala ambitnym naukowcom-przedsiębiorcom zdobyć środki na rozwój własnego biznesu.

Read Gene na NewConnect

Od 12 lutego 2008 spółka READ-GENE S.A. oficjalnie rozpoczęła notowania na rynku NewConnect Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. To już trzecia polska firma wykorzystująca innowacyjne zdobycze biotechnologii, która zdecydowała się na rozwój poprzez wejście na rynek NewConnect.

Biotechnologia & Biznes

Wydziałowa Rada Samorządu Studentów Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego wraz ze Studenckim Kołem Naukowym Biotechnologów Przybysz zaprasza na ogólnopolską konferencję Biotechnologia&Biznes, która odbędzie się w dniach 6-7 marca 2009 we Wrocławiu.

Konferencja BIO Biznes Finanse Innowacje 2009

BIO Biznes Finanse Innowacje 2008Już po raz trzeci organizatorzy Konferencji BIO - Biznes Finanse Innowacje zapraszają na największe wydarzenie promujące przedsiębiorczość wśród naukowców w Polsce. W dniach 29-31 maja 2009 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym oraz Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym odbędzie się kolejna edycja tego wydarzenia.

Rynek szczepionek na świecie

Na świecie istnieje około 170 firm wytwarzających szczepionki, z których tylko niewiele znanych jest poza granicami własnego kraju. Firmy te pracują na zamówienie i pod kontrolą odpowiednich władz danego kraju, a także często dofinansowywane są z budżetu państwowego. Produkty tych wytwórców są rozprowadzane niemal wyłącznie we własnym kraju. Biorąc pod uwagę liczbę dawek, ilość szczepionek na rynkach regulowanych przez państwo jest w sumie większa niż ilość produkowana przez wytwórców komercyjnych.

BioBaltica partnerem BioForum 2009

Bio Forum 2009Centrum Biotechnologii i Diagnostyki Innowacyjnej BioBaltica zostało kolejnym Partnerem Środkowoeuropejskiego Forum Biotechnologii i Innowacyjnej BioGospodarki - BioForum 2009.

1234567891011121314151617181920