ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes
Biobiznes

Biobiznes

Biotechnologiczny boom

Laboratorium Krystalizacji Białek to jedna z ciekawszych idei przyczyniających się do rozwoju badań i przemysłu biotechnologicznego w Małopolsce. Koordynatorem pomysłu jest Grzegorz Dubin – naukowiec z Wydziału Biotechnologii UJ, stypendysta programu Akademicka Innowacyjność dla Małopolski realizowanego przez Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu (CITTRU).

CITTRU: Doktoranci i innowacje

Wykorzystanie indywidualnego potencjału twórczego, kreatywność pracy w zespole oraz biznesowe rozwijanie swoich pomysłów naukowych stanowić będą filary 4. Warsztatów Innowacyjności organizowanych w dniach 14-16 czerwca 2007 specjalnie dla doktorantów UJ przez Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu (CITTRU).

Konferencja BIO Biznes Finanse Innowacje 2007

Bioinnowacje26 i 27 maja b.r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni odbyła się ogólnopolska Konferencja BIO Biznes Finanse Innowacje. Inicjatywa tworzona przez Koło Naukowe BIO-MED działające przy Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii UG i AMG we współpracy z Akademickimi Inkubatorami Przedsiębiorczości oraz Forum Młodych Gdańskiego Klubu Biznesu jako pierwsza w Polsce umożliwiła konfrontację inwestorów działających w branży biotechnologicznej oraz studentów, doktorantów pragnących stworzyć własny bio-biznes. Trwające dwa dni wydarzenie zgromadziło uczestników oraz prelegentów z całej Polski, pozwoliło na wymianę poglądów, oczekiwań oraz sugestii uświadamiając młodym, ambitnym naukowcom, że stworzenie własnego przedsiębiorstwa działającego w branży biotech to nie utopia.

Ogólnopolska Konferencja Biznes Finanse Innowacje

BioinnowacjeW Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni 26-27 maja 2007 odbędzie się konferencja "Biznes Finanse Innowacje". Jest to pierwsze z serii ogólnopolskich wydarzeń, promujących przedsiębiorczość w środowisku ambitnych studentów i młodych pracowników naukowych, którzy pragną w przyszłości oprzeć swoją karierę o komercjalizację pracy badawczej oraz tworzyć własne, innowacyjne przedsiębiorstwa. Przedsięwzięcie poświęcone będzie naukom biologicznym, w tym przede wszystkim: biotechnologii, chemii, farmacji oraz medycynie.

Śląskie Centrum Biotechnologii, Bioinżynierii i Bioinformatyki

25 mln euro na śląską naukę z unijnych środków wykorzysta powołane 3 kwietnia w Gliwicach Konsorcjum Biofarma - Śląskie Centrum Biotechnologii, Bioinżynierii i Bioinformatyki. Założycielami Konsorcjum są czołowe śląskie ośrodki naukowe: Politechnika Śląska w Gliwicach, która jest liderem Konsorcjum, a także Uniwersytet Śląski i Śląska Akademia Medyczna w Katowicach oraz Centrum Onkologii - Instytut im. M. Skłodowskiej-Curie w Gliwicach. Konsorcjum jest otwarte na kolejnych członków.

bizLAB – Laboratorium Akademickiego Biznesu

Skuteczne wdrażanie na arenie gospodarczej uniwersyteckich odkryć, patentów i badań zleconych zapowiada działające na UJ - Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu (CITTRU). Na przedsięwzięcie to – nazwane "bizLAB – Laboratorium Akademickiego Biznesu" CITTRU otrzymało wsparcie finansowe Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

50% zysków dla naukowców z komercjalizacji prac badawczych

Senat Uniwersytetu Jagiellońskiego przyjął jednogłośnie nowe regulaminy stanowiące podstawę polityki UJ w dziedzinie ochrony i zarządzania własnością intelektualną. Czytelne i jednoznaczne uregulowanie zasad dotyczących własności intelektualnej ma stanowić zachętę dla naukowców, którzy otrzymywać będą 50% zysków z komercjalizacji prac badawczych, jak również dla biznesu do podejmowania współpracy z uczelnią.

Uniwersytet dla przemysłu - CITTRU

W Auditorium Maximum UJ (Kraków, ul. Krupnicza 35) 26 marca 2007 odbędzie się kolejna edycja dorocznej konferencji "Uniwersytet dla przemysłu". Wydarzenie to organizowane jest przez Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu (CITTRU) w imieniu Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obecna, piąta już konferencja organizowana jest pod hasłem "Finansowanie współpracy".

XIII Europejski Kongres Biotechnologii

XIII Europejski Kongres BiotechnologiiXIII Europejski Kongres Biotechnologii - 13th European Congress on Biotechnology - organizowany przez Europejską Federację Biotechnologii (EFB) odbędzie się 16-19 września 2007 w Hiszpanii (Barcelona), gdzie siedzibę ma Centralne Biuro EFB.

Konferencja i Targi EUROBIOTECH 2007

25 kwietnia rozpocznie się w Krakowie I Międzynarodowa Konferencja "Biotechnologia w Rolnictwie" połączona z branżowymi Targami. Obydwie imprezy organizowane są przez Akademię Rolniczą w Krakowie, Uniwersytet Jagielloński oraz Targi w Krakowie Sp. z o.o. w ramach wspólnej inicjatywy EUROBIOTECH. Konferencja i Targi odbywać się będą w obiekcie wystawienniczym firmy Targi w Krakowie, przy ul. Centralnej 41 A w dniach 25-27 kwietnia 2007.

1234567891011121314151617181920