ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Targi EuroLab 2007 - biotechnologia pod kontrolą

Targi EuroLab 2007Odpowiednio wyposażone laboratorium biotechnologiczne to warunek niezwykle istotny, który ma wpływ na właściwy przebieg procesów mikrobiologicznych i chemicznych. Szeroka oferta aparatury i urządzeń wykorzystywanych m.in. w laboratoriach biotechnologicznych zostanie zaprezentowana podczas IX Międzynarodowych Targów Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab organizowanych przez Międzynarodowe Targi Polska. Impreza odbędzie się w dniach 7-9 marca 2007 w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki.

EuroLab są jedynymi targami w Polsce dla branży laboratoryjnej, podczas których można zarówno uzyskać cenne informacje, jak zaprojektować, wyposażyć lub zmodernizować laboratorium, jak i dowiedzieć się, jakie są aktualne dokonania badawcze. Ten biznesowo-naukowy charakter imprezy sprawia, że cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem pracowników laboratoriów przemysłowych, szczególnie branży chemicznej i spożywczej, laboratoriów biotechnologicznych oraz przyzakładowych działów kontroli jakości, właścicieli i zarządców placówek służby zdrowia, reprezentantów instytucji i placówek badawczych oraz wyższych uczelni.

Oferta również dla biotechnologów

Wystawcy zaprezentują m.in.: drobny sprzęt laboratoryjny, kontrolno-pomiarowy, aparaturę analityczną, a także meble i inne elementy wyposażenia laboratoriów. Zwiedzający mogą także zapoznać się z ofertą producentów i dystrybutorów substancji chemicznych, odczynników, testów oraz profesjonalnych środków czystości, odzieży ochronnej i oprogramowania dla laboratoriów.

Od strony merytorycznej współpracują przy wydarzeniu liczące się instytuty oraz stowarzyszenia naukowe i badawcze, wśród których znajduje się Polska Federacja Biotechnologii, która zorganizuje podczas Targów seminarium pt. "Metody analityczne w biotechnologii".

Patronat Honorowy nad Targami objęła Krystyna Szumilas Przewodnicząca Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, natomiast Patronat Merytoryczny - Polska Akademia Nauk.

Szczegółowe informacje oraz program imprez towarzyszących znajduje się w serwisie internetowym: www.targieurolab.pl.

---
Serwis BioTechnolog.pl jest patronem medialnym targów EuroLab 2007.